چهارشنبه, 16 آذر 1401 - Wednesday, 07 December 2022
کد خبـر : 3305
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ ۱۴:۰۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

روستای کوچکی که بزرگ می‌اندیشد+تصاویر

روستای کوچکی که بزرگ می‌اندیشد+تصاویر

آوای پارسیان: زنان شاهیجانی پا به پای مردان در کنار زمین بازی حضور یافتند و به تشویق تیم محبوبشان پرداختند. این خبر کم کم به جاهای دیگر هم رسید و زنان دیگر روستاها هم برای دیدن مسابقات به شاهیجان آمدند‌.

مرضیه جهاندیده

شاهیجان روستای کوچکی در بخش بوشکان استان بوشهر در تعطیلات نوروز رخدادی کم نظیر در کشور را به ثبت رساند؛ شاهیجان امسال میزبان مسابقات فوتبال پیشکسوتان بخش بود و از همان ابتدا دست اندرکاران اجرای مسابقه تصمیم گرفتند زمینه حضور بانوان را برای تماشای مسابقات فراهم کنند.

زنان شاهیجانی پا به پای مردان در کنار زمین بازی حضوریافتند و به تشویق تیم محبوبشان پرداختند. این خبر کم کم به جاهای دیگر هم رسید و زنان دیگر روستاها هم برای دیدن مسابقات به شاهیجان آمدند‌.

در طول این دوره از بازی ها هم نه به کسی توهین شد،نه مردان یا زنانی منقلب شدند و نه اسلام به خطر افتاد. فقط گروهی از انسان ها در محیطی آرام به تماشای مسابقات فوتبال پرداختند. با هم هورا کشیدند و تیم های مورد علاقه شان را تشویق کردند. در پایان هم جوایز را از دست زنانی گرفتند که در لحظه ی لحظه زندگی هم پای آنان در فعالیت های مختلف اجتماعی شرکت کرده اند.

وقتی مردی مشغول کشاورزی یا دامداری است زن و دخترانش او را یاری می کنند. در مدارس، مراکز بهداشت، حتی نانوایی ها زنان پا به پای مردان در تلاش و تکاپو هستند و حالا که مسابقات فوتبالی که نشاط اجتماعی برایشان دارد در جریان است چرا باید فقط مردان از آن سود ببرند. یعنی تماشای فوتبال از کار کردن در مزرعه یا نانوایی سخت تر است؟!

و اینگونه بود که مردان شاهیجان تنها به راه اندازی هشتگ (#برابری_حقوق_زنان) و (#رفتن_به_ورزشگاه_حق_زنان_است) اکتفا نکرده که آن را عملی نمودند و نشان دادند آنجا که آزادی و شعور وجود دارد زن و مرد در کمال احترام و ادب و بدون کوچکترین حاشیه ای می توانند شادی کنند و مسابقات ورزشی را تماشا کنند.

نماینده مردم دشتستان که در این دو سال حتی برای رضای خدا یک بار هم نام منطقه ی پشتکوه یا بهارستان (نام جدید) را در مجلس نیاورده که ملت بدانند همچین مکانی هم در نقشه ی جغرافیایی کشور وجود دارد و هیچ طرحی را برای منطقه به این بزرگی و پرجمعیتی مصوب نکرده، این روزها حضور چشمگیری در منطقه دارد و حتی در شاهیجان حضور می یابد تا مسابقات پیشکسوتان بخش بوشکان را می بیند! خدایی نکرده ما که تصور نمی کنیم یک سال مانده به انتخابات ایشان در جستجوی رای هستند...

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه