شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 3327
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ۱۸:۲۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اجرای طرح وارنیش فلوراید دندان در مدارس ابتدایی

اجرای طرح وارنیش فلوراید دندان در مدارس ابتدایی

آوای پارسیان: سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: مرحله دوم طرح وارنیش فلوراید دندان دانش آموزان در ۱۵۷ مدرسه ابتدایی شهری و روستایی شهرستان بوشهر اجرا می‌شود.

بوشهر| طرح وارنیش فلوراید دندان در مدارس ابتدایی اجرا می‌شود

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ حسن فخرایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر از اجرای مرحله دوم طرح وارنیش فلورایدتراپی دانش آموزان در مدارس شهرستان بوشهر خبر دادو اظهار داشت:این برنامه با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و  آموزش‌وپرورش در تمامی مدارس اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح وارنیش فلوراید دندان در مدارس ابتدایی اجرا می‌شود بیان کرد:  به‌منظور پیشگیری از پوسیدگی دندان، طرح وارنیش فلوراید به‌طور جامع و گسترده در 157 مدرسه مقاطع ابتدایی شهری و روستایی، از اواخر فروردین‌ماه  امسال آغاز می‌شود.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با بیان اینکه مرحله نخست این برنامه در مهر و آبان ماه سال گذشته اجرا شد گفت: در اجرای این طرح در حدود 90 درصد از دانش آموزان تحت پوششطرح وارنیش فلوراید دندان قرار گرفتند.

وی،با اشاره به اینکه ثابت‌شده است که وارنیش فلوراید با وارنیش می‌تواند پوسیدگی دندان‌های کودکان را کاهش دهد، تصریح کرد: وارنیش فلوراید ماده‌ای نیمه مایع و چسبنده و حاوی فلوراید است که در تماس با دندان‌ها به‌تدریج آزاد می‌شود و بیش از 25 درصد سبب کاهش پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.

فخرایی بیان کرد: طرح وارنیش فلوراید دندان دانش آموزان با اعزام مراقبان سلامت و با همکاری مدیر و مربیان مدارس اجرا می‌شود و امید است گامی به‌سوی سلامت دهان و دندان فرزندان این سرزمین باشد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه