سه شنبه, 28 ارديبهشت 1400 - Tuesday, 18 May 2021
کد خبـر : 3331
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ۱۹:۳۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تیپ عجیب پلیس قلابی دستگیر شده در تهران + عکس

تیپ عجیب پلیس قلابی دستگیر شده در تهران + عکس

به گزارش آوای پارسیان:سرهنگ جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان از شخصی که با استفاده از لباس نظامی پلیس راهور و به بهانه های مختلف اخذ گواهینامه بدون نیاز به سیرمراحل قانونی، اخذ طرح ترافیک و کم کردن خلافی خودرو اقدام به گرفتن پول از آنها نموده است، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: برپایه این گزارش، هماهنگی های لازم با مبادی نظارتی پلیس راهور تهران بزرگ انجام شده و نهایتا این شخص توسط عوامل بازرسی پلیس راهور در محدوده خیابان آذربایجان شناسایی ، دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ تقی پور در خصوص نحوه فعالیت مجرمانه این متهم گفت : متهم با مراجعه به محدوده مراکز آموزش رانندگی و همچنین پلیس + ۱۰ اقدام به شناسایی متفاضیان دریافت گواهینامه و عدم خلافی خودرو می کرده و ضمن معرفی خود به نام سروان امید احمدیان ، با ارائه قول مساعدت جهت اخذ گواهینامه معتبر و همچنین صفر کردن خلافی خودرو بدون نیاز به پرداخت تمامی پول ثبت شده در برگه تخلفات اقدام به گرفتن پول از تعدادی از این افراد نموده است .

پلیس قلابی دستگیر شد+ عکس

وی افزود: در ادامه و با شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان، این افراد به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت و ضمن شناسایی دقیق متهم، اظهاراتی مشابه در خصوص شیوه و شگرد متهم مطرح نمودند.

این مقام ارشد پلیس آگاهی ادامه داد: متقاضیان دریافت گواهینامه در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که متهم به آنها مدعی شده است که با نصف هزینه آموزشگاه های راننندگی و بدون هرگونه امتحان و آزمونی اقدام به گرفتن گواهینامه معتبر برای آنها خواهد نمود.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به سوابق متعدد متهم عنوان داشت : متهم در همان مراحل اولیه دستگیری تلاش کرده بود تا ضمن معرفی خود با نام جعلی و دروغین مهدی شیرزاده و اعلام پشیمانی ظاهری و تلاش برای اخذ رضایت از چند مالباخته شناسایی شده در مراحل اولیه تحقیقات و همچنین طرح ادعای دروغین مبنی بر اینکه برای اولیه بار اقدام به ارتکاب جرم نموده است ، زمینه آزادی خودش را فراهم نماید.

وی تصریح کرد: با انتقال متهم به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، هویت واقعی اش شناسایی و در بررسی سوابق وی نیز مشخص شد که از سال ۱۳۷۹ تاکنون ، بیش از ۱۰ بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با سرقت ، کلاهبرداری ، جعل عناوین دولتی ، فروش موادمخدر و ... دستگیر و روانه زندان شده است .

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به ادامه تحقیقات جهت شناسایی دیگر شکات و مالباختگان گفت: با توجه به حرفه ای بودن متهم در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری و به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگان ، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۲ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر متهم صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر این متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه