دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 3403
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ۱۶:۴۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

۳۰۰ هزار شغل در روستاها و مناطق عشایری ایجاد می‌شود

۳۰۰ هزار شغل در روستاها و مناطق عشایری ایجاد می‌شود

آوای پارسیان: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: با اجرای طرح اشتغال روستایی و عشایری در مناطق مختلف کشور امسال ۳۰۰ هزار شغل در این مناطق ایجاد می‌شود.

بوشهر|300 هزار شغل در روستاها و مناطق عشایری ایجاد می‌شود

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از تسنیم؛ سید ابوالفضل رضوی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به تصویب 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری اظهار داشت: این تسهیلات برای مناطق روستایی مرزی با کارمزد 4 درصد و سایر مناطق روستایی و عشایری شش درصد تعیین شده است.

وی پیش بینی اشتغال روستایی و عشایری سالانه در برنامه ششم توسعه را 384 هزار نفر دانست و تصریح کرد: سال گذشته یک‌هزار میلیارد تومان از سوی بانک سینا  تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری در مناطق مختلف کشور پرداخت شد و این در حالی است که شهریورماه سال قبل این طرح تصویب و پس از تصویب آیین‌نامه آن، اوائل زمستان سال گذشته اجرایی شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور  با بیان اینکه سال گذشته 210 هزار شغل در روستاها و مناطق عشایری ایجاد شد گفت: با اجرای طرح اشتغال روستایی و عشایری در مناطق مختلف کشور امسال 300 هزار شغل در این مناطق ایجاد می‌شود.

رضوی، با بیان اینکه بین 100 میلیون تومان تا شش میلیارد تومان وام اشتغال روستایی و عشایری پرداخت می‌شود خاطر نشان کرد:  کمیته فنی، پروژه‌های اشتغال‌زایی روستایی برای پرداخت تسهیلات تصویب می‌کند که سه سال دوره  تنفس  و در مدت شش سال بازپرداخت می‌شود.

وی از پرداخت 10 میلیارد ریال سرمایه در گردش خبر داد و بیان کرد: در شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت، وام به مبلغ 10 میلیارد ریال با نرخ 10 درصد پرداخت می‌شود و مدت باز پرداخت آن یک سال است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بانک‌های عامل پرداخت وام‌های اشتغال‌روستایی و عشایری را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بانک کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید عامل پرداخت وام‌های اشتغال‌روستایی و عشایری تا شش میلیارد تومان هستند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه