پنج شنبه, 27 مرداد 1401 - Thursday, 18 August 2022
کد خبـر : 3421
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ۱۶:۳۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اعتراض اهالی کازرون به طرح تجزيه شهرستان

اعتراض اهالی کازرون به طرح تجزيه شهرستان

آوای پارسیان: شهرستان کازرون براي چهارمين مرتبه در ماههاي اخير شاهد برپايي تجمعي اعتراضي درباره طرح تجزيه اين شهرستان بود.

 شهرستان کازرون براي چهارمين مرتبه در ماههاي اخير شاهد برپايي تجمعي اعتراضي درباره طرح تجزيه اين شهرستان بود.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ دیروز و امروز بازار کازرون تعطيل شد و شماری از اهالی اين شهرستان با تجمع در ميدان مرکزي شهر، خواستار جلوگيري از تجزيه کازرون شدند.

معترضان در اين تجمع که حدود پنج هزار نفر بودند، با سر‌دادن شعارهايي علیه نماينده کازرون در مجلس، خواستار حفظ يکپارچگي اين شهرستان شدند.

انتقادها از اين نماينده مجلس حتي تا آنجا پيش رفته که برخی از اهالي کازرون با ارسال نامه‌اي به رئيس مجلس شوراي اسلامي، خواستار اين شدند که علي لاريجاني به صورت نيابتي نمايندگي کازرون در مجلس را بپذيرد!

همزمان با برگزاري اين تجمع، امام جمعه کازرون و فرماندار شهرستان با حضور در بين معترضان، در اظهاراتي جداگانه به معترضان حاضر در ميدان مرکزي شهر کازرون اطمينان دادند تا حصول نتيجه پيگيري‌هاي لازم را انجام خواهند داد.

استوار ميمندي، فرماندار کازرون در‌اين‌باره با اظهار اينکه مراتب اعتراض را از طريق استاندار فارس به معاون اول رياست‌جمهوري منتقل كرده، خواستار حفظ آرامش مردم شد و اين اطمينان را داد که دولت کار کارشناسي که در نهايت رضايت عمومي جامعه را در بر داشته باشد، در دستور کار خود قرار داده است.

این تجمع صبح امروز هم برگزار شده و براساس تصاویر و کلیپ های ارسالی، نیروی انتظامی برای آرام کردن مردم در تلاش است.

طرح تجزيه شهرستان کازرون طی دو سال گذشته از سوي نماينده این شهرستان در مجلس که از اهالی بخش قائمیه می باشد دنبال گردیده است.

براساس اين طرح قرار بود دو بخش از اين شهرستان شامل بخش‌هاي «قائميه» و «کوهمره نودان»، از کازرون جدا و شهرستاني جديد را تشکيل دهند.

با رسانه‌ ای شدن اين موضوع در سطح شهرستان، موجي از انتقادها درباره روند و جزئيات طرح یادشده به راه افتاد كه همچنان ادامه دارد. 

اکنون همه نگاه‌ها به سمت دولت و دفتر تقسيمات کشوري خيره شده است.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه