دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 3440
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ ۱۸:۰۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

راز ناخن عجیب مرد پاکستانی کشف شد!+عکس

راز ناخن عجیب مرد پاکستانی کشف شد!+عکس

آوای پارسیان: مردی پاکستانی به بیماری عجیبی مبتلاست که وضعیت خاص او موجب حیرت پزشکان شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، با وجود پیشرفت روز افزون علم پزشکی اما با نگاهی مختصر به روزنامه ها و سایت هایی با محتوای علمی شاهد بیماری هایی هستیم که حتی از شنیدن نام آنها تعجب می کنیم.

بیماری هایی که گاه از عللی پیچیده سرچشمه می گیرند و حتی بیمار را تا پای مرگ می برند زیرا به قدری ناگهانی در علم پزشکی مانند گیاهی سمی جوانه می زنند و به شکلی غافلگیر کننده مانند علفی هرز در بدن بیمار می رویند که پزشکان فرصتی برای مقابله با آنها پیدا نمی کنند.

مرد 28 ساله پاکستانی یکی از این افراد است که با بیماری عجیبی غافلگیر و موجب بهت پزشکان این کشور شد.او پس از رویش ضایعه ای مانند شاخی کوچک روی ناخن اصلی انگشتش و مدتی تحمل درد ناشی از آن سرانجام مجبور شد به بیمارستان مراجعه کند.

آنچه در بدن این بیمار می گذرد و هنوز پزشکان به نتیجه خاصی درباره علت آن دست پیدا نکرده اند بیماری نادری است که برای بیمار ناخن های دو طبقه به ارمغان می آورد.

دکتر محمد افضل راندهاوا در بیمارستان بهاوال پس از بیرون کشیدن ناخن با بیهوشی موضعی انگشت و انجام تحقیقات روی آن به کشف جالبی دست یافت.نتیجه آزمایشات بسیار حیرت انگیز بود زیرا با توجه به آنها جنس ناخن جدید را پروتئینی متراکم به نام کراتین تشکیل می داد.پروتئینی سنتز شده حاوی میزان بسیاری اسید آمینه که اگر میزان آن در بدن انسان از حد استاندارد بالاتر برود منجر به از کار افتادن کلیه ها خواهد شد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه