سه شنبه, 05 مهر 1401 - Monday, 26 September 2022
کد خبـر : 3497
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۷:۲۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

جسد مومیایی در محدوده حرم عبدالعظیم (ع) کشف شد

جسد مومیایی در محدوده حرم عبدالعظیم (ع) کشف شد

 

آوای پارسیان :رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران گفت: جسد مومیایی شده در جریان عملیات عمرانی طرح توسعه ضلع غربی آستان عبدالعظیم حسنی(ع) کشف شده است.

حسن خلیل آبادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این جسد در جریان عملیات عمرانی و حفاری های صحن غربی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) پیدا شده است.
وی با اشاره به اینکه موضوع کشف جسد مومیایی به دستگاه های ذیربط اعلام شده، اظهار کرد: عملیات عمرانی طرح توسعه ضلع غربی حرم به سبب کشف این جسد متوقف شده است.
خلیل آبادی در مورد شایعات مطرح شده مبنی بر اینکه جسد کشف شده مربوط به پهلوی اول است، گفت: این احتمال به دلیل مومیایی بودن جسد وجود دارد که موضوع از طریق دستگاه های مسئول بررسی خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: کارشناسان سازمان پزشکی قانونی و میراث فرهنگی باید موضوع هویت جسد کشف شده را بررسی و در خصوص آن اعلام نظر کنند.
امیر مصیب رحیم زاده مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرری نیز در پیوند با این موضوع و در گفت و گو با ایرنا از موضوع کشف جسد مومیایی در محوطه آستان مقدس عبدالعظیم (ع) اظهار بی اطلاعی کرد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه