پنج شنبه, 16 تیر 1401 - Thursday, 07 July 2022
کد خبـر : 3529
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۸:۴۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

نخستین وزنه‌بردار بانوی ایران روی تخته رفت+عکس

نخستین وزنه‌بردار بانوی ایران روی تخته رفت+عکس

آوای پارسیان:  «پارمیدا محمودیان» به عنوان نخستین بانوی تاریخ وزنه برداری ایران امروز (پنجشنبه) در پیکارهای قهرمانی نوجوانان آسیا در دسته 58 کیلوگرم به روی تخته رفت و هر سه حرکت یک ضرب خود را به درستی بالای سر برد.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از ایرنا؛ مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا روزهای 3 تا 10 اردیبهشت جاری به میزبانی شهر «اورگنج» ازبکستان در برگزاری است.

پیکارهای وزنه برداری گروه A دسته 58 کیلوگرم دختران در رده سنی نوجوانان از ساعت 15:30 در شهر اورگنج ازبکستان آغاز شد و محمودیان توانست وزنه های 40، 45 و 48 کیلوگرم را در حرکات یک ضرب بالای سر ببرد و در حرکات یک ضرب در رده نهم قرار گرفت.

وی حرکات دو ضرب را با وزنه 45 کیلوگرم آغاز خواهد کرد.

در این بخش «کیم گیونگ» از کره شمالی با 91 کیلوگرم اول شد، «ماهادو هانگاندی» از هند با رکورد 79 کیلوگرم نقره گرفت و «دسا سانتوس» از فیلیپین با بلند کردن وزنه 78 کیلوگرمی سوم شد.

همچنین فردا (جمعه) از ساعت 11:30 به وقت ایران «مهدیه کلالی» به عنوان دومین نماینده ایران در پیکارهای وزنه

برداری قهرمانی دختران نوجوان آسیا روی تخته خواهد رفت. او در گروه B دسته 69 کیلوگرم نوجوانان باید با 6 وزنه بردار از کشورهای مغولستان، چین تایپه، سوریه و هند رقابت می کند.

مهدیه کلالی با رکورد ورودی 81 کیلوگرم در این مسابقات حضور خواهد داشت.

روز جمعه نیز «الناز باجلانی» از ساعت 17:30 به وقت تهران با 11 وزنه بردار نوجوان دسته 63 کیلوگرم گروه A به رقابت خواهد پرداخت. او با رکورد ورودی 130 کیلوگرم در جدول در رده هشتم قرار دارد.

روز یکشنبه نهم اردیبهشت و از ساعت20:30 دقیقه به وقت تهران «سید نرگس میرزکی» آخرین نماینده وزنه برداری دختران ایران در وزن به اضافه 75 کیلوگرم رده سنی نوجوانان با هشت وزنه بردار دیگر در گروه A مسابقه می دهد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 2
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه