پنج شنبه, 16 آذر 1402 - Thursday, 07 December 2023
کد خبـر : 3549
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۷:۲۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

این زن کلاهبردار را شناسایی کنید+عکس

این زن کلاهبردار را شناسایی کنید+عکس

آوای پارسیان: رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری زن و شوهری خبر داد که پس از سرقت کارت‌های عابربانک افراد اقدام به برداشت وجوهات داخل حساب‌ها می‌کردند.

به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از فرارو؛ رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی در خصوص نحوه آغاز رسیدگی به این پرونده گفت : مأمورین کلانتری ۱۰۸ نواب در حین گشت زنی در خیابان امام خمینی (ره) موفق به شناسایی مجرمین سابقه دار این منطقه به نام ابوالفضل (۴۶ ساله) شدند که به محض مشاهده مأمورین قصد داشت خودش را از رؤیت مأمورین خارج کرده و همزمان اموالی را به داخل سطل زباله انداخت. در ادامه، مأمورین به این شخص نزدیک شده و در همان بررسی اولیه موفق به کشف چندین عابربانک متعلق به افراد مختلف شدند که ابوالفضل به محض مشاهده مأمورین آنها را به داخل سطل زباله انداخته بود.

سرهنگ حمدالله علیزاده، با توجه به سوابق متعدد ابوالفضل در ارتکاب جرایم مختلف (متهم به تازگی و پس از اخذ مرخصی از زندان آزاد شده) و همچنین کشف تعداد قابل توجهی کارت های عابر بانک متعلق به افراد مختلف، پرونده مقدماتی با موضوع سرقت تشکیل و پرونده به همراه متهم دستگیر شده در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان با شناسایی صاحبان کارتهای عابربانک کشف شده از متهم اطلاع پیدا کردند که تمامی این کارتها در مقابل دستگاههای عابربانک و به شیوه بدل اندازی سرقت شده و متهم با اطلاع داشتن از رمز ورود به حساب افراد اقدام به برداشت وجوهات داخل حساب ها کرده است.

متهم که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت به کارآگاهان گفت: به همراه همسر خود در مقابل دستگاه های عابر بانک اقدام به شناسایی افرادی می کردیم که قصد انجام عملیات بانکی داشتند؛ ابتدا همسرم در یک لحظه اقدام به برداشتن رمز عابربانک ها می کرد و در ادامه من به بهانه کمک کردن به این افراد نزدیک می شدم و در پوشش کمک کردن جهت انجام عملیات بانکی در یک لحظه اقدام به جابجا کردن کارت آنها با کارتی مشابه می‌کردم و [نهایتا با رمز کارت که همسرم آنرا سرقت کرده بود] بلافاصله اقدام به برداشت تمام پول داخل حساب ها می‌کردیم.

این زن کلاهبردار را شناسایی کنید

دستگیری همسر متهم پرونده

با توجه به اعتراف صریح متهم مبنی بر اینکه رمز عابربانک ها توسط همسرش در اختیار وی قرار گرفته، کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ اقدام به دستگیری "زهرا" (۴۵ ساله) کردند؛ "زهرا" در اعترافاتش در خصوص برداشت مبلغ ۶ میلیون تومان از حساب یکی از مالباختگان گفت: " در خیابان قصرالدشت مقابل عابربانک ایستاده بودم که فردی عابربانکش را جا گذاشت! آن را برداشتم تا به او بدهم ولی این شخص را پیدا نکردم!! وسوسه شدم و در ادامه با کمک همسرم اقدام به خالی کردن پول داخل حساب کردیم" . متهمه در ادامه تحقیقات صراحتا عنوان داشت: "زمانیکه صاحبان کارتها قصد انجام عملیات بانکی در مقابل دستگاه عابربانک را داشتند، به آنها نزدیک می شدم و در یک لحظه اقدام به برداشت (سرقت) رمز ورود به حساب افراد می کردم".

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به ادامه رسیدگی به این پرونده گفت: با توجه به سوابق متهم اصلی پرونده به ارتکاب جرایم مختلف و همراهی همسر این شخص در ارتکاب جرایم جدید، تحقیقات جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی این زن و شوهر در دستور کار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و همزمان هماهنگی لازم با بازپرس محترم شعبه دهم دادسرای ناحیه ۱۰ تهران جهت انتشار تصاویر بدون پوشش متهمین نیز انجام شده است ؛ لذا از کلیهشکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر - انتهای خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه