دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 3594
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۷:۰۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

طلسم کارخانه سیمان مند پس از 14 سال شکسته می‌شود

طلسم کارخانه سیمان مند پس از 14 سال شکسته می‌شود

آوای پارسیان: یک کانون جدید تولید غبار صنعتی و آلایندگی به جمع 8 کانون تولید گرد و غبار طبیعی در دشتی اضافه می‌ شود و بیخ ریش این شهرستان را می‌چسبد؛ از این رو امید می رود کارخانه سیمان مند نیز قدر عواطف و میزبانی اهالی دشتی را دانسته و فرصت های اشتغال را با اولویت بومی ها ببینید و در این مسیر به مسئولیت های اجتماعی خویش عنایت داشته باشد.

 خبر می رسد بهره برداری از کارخانه سیمان مند دشتی چهارشنبه هفته جاری با حضور نوبخت معاون رییس جمهور و پس از حدود 14 سال از کلنگ زنی این پروژه صورت می گیرد.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ اوایل دهه 80 فرصت اصلاح‌طلبان در دولت رو به اتمام بود اما نماینده آن روز دشتی و تنگستان آرزوی احداث یک کارخانه صنعتی در شهرستان زادگاهش را در سر می‌پروراند؛ او برای دوره های بعد حضور در مجلس احتمالا چاره می‌اندیشید. کارخانه آرد به سرانجام رسیده بود و در کناره معادن دشتی نیز صنایعی کوچک جا و بی‌جا قد کشیده بود.

حالا که کشور در مسیر توسعه قرار داشت و عسلویه در اوج روزهای نمود خود بود، از این رو احداث یک کارخانه سیمان در فاصله حدود 100 کیلومتری این ابرشهر صنعتی توجیه داشت.

https://media.mehrnews.com/d/2015/02/17/3/1596118.jpg?ts=1486462047399

در همان سال ها، تابلویی بزرگ در کنار تمثال خالو حسین نصب شد تا خبر احداث این طرح با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را اهالی دشتی دهند، اما سالهایی سپری شد تا سر رسید وعده های مسئولان برای تکمیل این پروژه از سرعت تقویم و روزها عقب بماند و به نتیجه نرسد.

حالا پس از قریب 14 سال از آغاز عملیات اجرایی کارخانه سیمان مند دشتی، قرار است طلسم این واحد صنعتی شکسته شده و روز چهارشنبه با حضور معاون رییس جمهور به بهره برداری برسد.

 بزودی مهمترین پروژه صنعتی شهرستان دشتی فعالیت رسمی خود را آغاز می کند و قطعا انتظارات بحقی در زمینه اشتغال، مدیریت آلایندگی های زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی بر دوش مدیران آن خواهد بود.

به هر روی، کانون جدید تولید غبار صنعتی و آلایندگی به جمع 8 کانون تولید گرد و غبار طبیعی در دشتی اضافه می‌ شود و بیخ ریش این شهرستان را می‌چسبد؛ از این رو امید می رود کارخانه سیمان مند نیز قدر عواطف و میزبانی اهالی دشتی را دانسته و فرصت های اشتغال را با اولویت بومی ها ببینید و در این مسیر، آموزش و آماده سازی متقاضیان اشتغال این شهرستان برای فعالیت در کارخانه سیمان را از مسئولیت های اجتماعی خویش بداند.

باید گفت سیمان مند در بستری از تردید و شوق در حال زاده شدن است و امیدواری‌ های بسیاری پیرامون آن شکل گرفته، بلکه بتواند گرهی از روزگار اهالی شهرستانی را بگشاید که بالاترین نرخ بیکاری استان را با خود یدک می کشد.

امیدواریم سیمان مند در قبال مطالبات بحق شهرستان دشتی سفت و سخت نباشد تا ذائقه شهرستان از صنعت جدید را شیرین کند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه