شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 3630
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۳۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

سهمیه بومی‎ها دراستخدام نفت افزایش می‎یابد

سهمیه بومی‎ها دراستخدام نفت افزایش می‎یابد

آوای پارسیان: حسنوند ادامه داد: پارسال نیز که آزمون استخدامی وزارت نفت از سوی دیوان عدالت اداری لغو شد عمده دلیل آن نوع پذیرش نیروهای بومی در مناطق میزبان صنایع نفت و گاز بود.

 رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:با تدابیر لحاظ شده سهمیه نیروهای بومی در استخدام های وزارت نفت افزایش می یابد.

به گزارش«آوای پارسیان»؛ فریدون حسنوند در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس در جزیره خارگ افزود: در قالب ماده 47 برنامه ششم توسعه سهمیه بومی ها در آزمون های استخدامی وزارت نفت به بیش از 50 درصد خواهد رسید.

وی که با ایرنا گفتگو کرده، ادامه داد: در این راستا بزودی نشست مشترکی با حضور کمیسیون انرژی مجلس و مسئولان وزارت نفت برگزار می شود.

حسنوند ادامه داد: پارسال نیز که آزمون استخدامی وزارت نفت از سوی دیوان عدالت اداری لغو شد عمده دلیل آن نوع پذیرش نیروهای بومی در مناطق میزبان صنایع نفت و گاز بود.

وی افزود: با این حال در تلاش هستیم تا نیروهای بومی در آزمون های استخدامی وزات نفت به حق و حقوق کامل خود دست یابند.

نماینده مردم شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بطور طبیعی مردم میزبان صنایع که پیامدهای حاصل از همجواری با صنعت را تحمل می کنند باید در استخدام ها نیز از سهمیه بیشتری برخوردار باشند.

حجت الاسلام عبدالحمید خدری افزود: در این راستا انتظار است در آزمون ها وزارت نفت حق جوانان بومی استان های میزبان صنایع بویژه استان بوشهر بطور تمام و کمال محقق شود.

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه