یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 3682
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۵۱
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تصاویر/ خاکسپاری دختر پاکستانی قربانی تگزاس

تصاویر/ خاکسپاری دختر پاکستانی قربانی تگزاس

آوای پارسیان: مراسم تشییع و خاکسپاری سبیکا شیخ، نوجوان پاکستانی که در جریان تیراندازی خونین دبیرستان سانتافه تگزاس به قتل رسیده بود، در زادگاهش شهر کراچی برگزار شد.

 
پیکر سبیکا سه شنبه شب به پاکستان رسید و ۲۳ می به خاک سپرده شد. در این مراسم حدود ۴۰۰ نفر از جمله دیوید هیل سفیر آمریکا در پاکستان حضور داشتند. هنگام تشییع پیکر سبیکا پرچم پاکستان بر روی تابوت او کشیده شده بود.
 
در ۱۸ مه ۲۰۱۸، در دبیرستان سانتافه واقع در ایالت تگزاس آمریکا تیراندازی مرگباری رخ داد که در جریان این تیراندازی دست کم ۱۰ دانش‌آموز کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.

سبیکا شیخ ۱۷ ساله یکی از قربانیان این تیراندازی بود. او  به عنوان مهمان و در قالب یک طرح دولتی که پس از یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ پایه‌گذاری شده بود به آمریکا رفته بود.

این طرح که به پروژه تعویض دانش‌آموز کندی-لوگر (YES) شهرت دارد و از سوی دولت فدرال آمریکا حمایت مالی می‌شود پس از حملات یازدهم سپتامبر آغاز شده و هدفش "مبادله فرهنگی" میان نسل جوان با هدف "آشنا کردن دانش‌آموزان کشور‌های مسلمان" با آمریکا تعریف شده است.

به گزارش فرارو، پس از اینکه در تیراندازی ماه فوریه در فلوریدا ۱۷ نفر کشته شدند، هزاران دانش‌آموز آمریکایی، در اعتراض به حملات مسلحانه به مدارس کشور کلاس‌های درس خود را در سراسر ایالات متحده ترک کرده و خواهان تغییر در قوانین مربوط به فروش و مالکیت اسلحه شدند.
 
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از طرفداران داشتن اسلحه در آمریکاست.
 
 
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه