چهارشنبه, 05 مهر 1402 - Wednesday, 27 September 2023
کد خبـر : 3763
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۱۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

ساعت کار ادارات استان تغییر کرد+ تصویر نامه

ساعت کار ادارات استان تغییر کرد+ تصویر نامه

آوای پارسیان:خط و نشان برای آبیاری فضای سبز با آب شرب: این شهرداران به دادگاه معرفی می شوند/ شرکت برق مکلف است برق هر اداره‌ای که صرفه جویی نداشته باشد را قطع کند

استاندار بوشهر گفت: به منظور کاهش مصرف برق در ادارات، ساعت کاری دستگاه های اجرایی استان به استثنای بیمارستان ها و مراکز خدماتی از دوشنبه (21 خرداد) از ساعت 6:30 تا 13 تعیین شده است.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ عبدالکریم گراوند در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان بوشهر افزود: براین اساس خاموشی وسائل برقی در ساعت غیر اداری ضروری است.

وی اضافه کرد: مسئولیت نظارت و پیگیری مصرف برق دستگاه های اجرایی در خارج از ساعت اداری با مدیران است و شرکت توزیع برق مکلف است برق هر اداره‌ای که صرفه جویی نداشته باشد را قطع کند.

به نوشته ایرنا، گراوند ادامه داد: برای صرفه جویی در مصرف برق دستگاه های اجرایی که ژنراتور دارند در زمان پیک مصرف می توانند از ژنراتورها استفاده کنند.

استاندار بوشهر یادآور شد: در مورد برخورد با انشعاب های غیرمجاز آب و برق باید طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی عمل شود و همه مکلف هستند در این زمینه، مصوبه مجلس را اجرایی کنند.
وی با اشاره به مشکل آب در استان بوشهر گفت: باید از همه ظرفیت ها برای رفع بحران آب در استان استفاده کرد تا مشکلات این بخش بویژه در تابستان برطرف شود.

گراوند ادامه داد: هرچند استان بوشهر جغرافیای خشکی دارد اما با مدیریت مصرف و بسیج امکانات موجود باید مشکل آب را در استان حل کرد چون آب شیرین کن های در دست اجرا هیچ کدام امسال وارد مدار بهره برداری نمی شوند.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بخش عمده ای از آب مورد نیاز استان از منابع خارج استانی تامین می ‌شود، باید وابستگی استان به این منابع را کم کرد.

استاندار بوشهر اضافه کرد: مدیران آب استان در صورتی که نیاز به تانکر آب داشتند، تانکر اجاره کنند اما باید به تانکرهای آب دستگاه جی پی اس نصب شود.

گراوند یادآور شد: به منظور مدیریت مطلوب بحران‌های احتمالی ناشی از خشکسالی و گرمازدگی، انتظار می رود مدیران در دسترس باشند تا در مواقع ضروری امکان برقراری ارتباط و حل مشکل وجود داشته باشد.

وی با اشاره به آتش سوزی روز گذشته در نخیلات آبپخش گفت: وضعیت امکانات آتش نشانی ها در سراسر استان باید بررسی شود و در این زمینه هیچ کوتاهی از سوی شهرداری ها پذیرفته نیست.

استاندار بوشهر تاکید کرد: استفاده از آب آشامیدنی برای مصرف فضای سبز توسط شهرداری‎‌ها ممنوع است و اگر شهرداری نسبت به اجرای این مصوبه بی توجهی کرد به مقام قضایی معرفی می شود.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه