پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022
کد خبـر : 3839
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۷:۱۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

نجات قاتل خیابان گاندی از قصاص

نجات قاتل خیابان گاندی از قصاص

آوای پارسیان: پسر جوان که هنگام سرقت خودروی یک دختر، او را زیر گرفته و به‌کام مرگ کشانده بود با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران از مرگ نجات یافت.

به‌گزارش «آوای پارسیان» به نقل از فرارو؛ رسیدگی به این پرونده از ساعت 19 و 20 دقیقه چهارم اردیبهشت سال 91 با اعلام خبر سرقت منجر به قتل در خیابان گاندی در دستور پلیس و تیم جنایی قرار گرفت.

در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد دختر 26 ساله‌ای به‌نام تینا هنگامی که قصد پارک خودروی 206 خود را داشت از مرد جوانی کمک می‌خواهد. او سوئیچ خودرواش را در اختیار مرد ناشناس می‌گذارد اما مرد جوان به جای پارک خودرو قصد سرقت آن را می‌کند و هنگام فرار دختر جوان را زیر گرفته و از محل متواری می‌شود. شاهدان ماجرا که متوجه موضوع می‌شوند به تعقیب راننده فراری می‌پردازند ولی راننده جوان موفق به فرار می‌شود.

بدین ترتیب تحقیقات به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی پایتخت ادامه یافت. در نخستین گام کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت به چهره نگاری متهم فراری به کمک شاهدان ماجرا پرداختند. همزمان نیز هماهنگی لازم برای توقیف خودروی مسروقه و دستگیری سرنشینان آن انجام و دستور توقیف خودرو در سیستم سراسری پلیس ثبت شد.

با ثبت مشخصات خودرو به اداره دهم پلیس آگاهی اطلاع داده شد که سرنشینان خودروی مسروقه اقدام به سرقت یک گوشی تلفن همراه در محدوده میدان ونک کرده‌اند. از آنجایی که احتمال می‌رفت متهم فراری از سارقان سابقه دار باشد به بررسی بانک اطلاعات مجرمان اداره آگاهی پرداخته و درنهایت موفق به شناسایی دارا، پسر 21 ساله به‌عنوان عامل این جنایت شدند.

از سویی خودروی سرقتی مدتی بعد توسط مأموران پلیس کشف شد. درنهایت با شناسایی مخفیگاه دارا، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت موفق به دستگیری او در باغی در غرب تهران شدند. دارا که ابتدا منکر جنایت بود زمانی که با شاهدان مواجه شد به قتل اعتراف کرد و گفت: روز حادثه شیشه کشیده بودم، آن روز قرار بود به ملاقات دوست دخترم بروم. به مادرم زنگ زدم تا از او ماشین بگیرم اما او ماشینش را به من نداد. پیاده به سمت محل قرار می‌رفتم که این دختر را دیدم. پیشنهاد دادم تا ماشین 206 را برایش پارک کنم، اما وسوسه شده و خودرو را دزدیدم. من قصد کشتن او را نداشتم.

با اعتراف دارا، او به بازسازی صحنه جنایت پرداخت و پرونده متهم جوان برای صدور حکم به دادگاه کیفری استان ارجاع داده شد. قضات دادگاه کیفری پسر جوان را به قصاص محکوم کردند.

با گذشت شش سال از این حادثه و با جلسات صلح و سازشی که به سرپرستی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران تشکیل شد، خانواده اولیای دم با دریافت دیه از قصاص این جوان گذشت کردند.

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه