پنج شنبه, 16 تیر 1401 - Thursday, 07 July 2022
کد خبـر : 3882
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۶:۵۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

خسروانی: مجوز درمانگاه تنگستان صادر شد/ زرین‌فر: تامین اجتماعی استان روبه جلوست+تصاویر

خسروانی: مجوز درمانگاه تنگستان صادر شد/ زرین‌فر: تامین اجتماعی استان روبه جلوست+تصاویر

آوای پارسیان: سالن اجتماعات جدید تامین اجتماعی بوشهر واقع در شعبه دو با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر افتتاح شد.

 سالن اجتماعات جدید تامین اجتماعی بوشهر واقع در شعبه دو با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر افتتاح شد.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ در ابتدای این مراسم سید حسین حسینی راد مدیر شعبه دو تامین اجتماعی مشخصات این پروژه را بیان کرد و گفت: به دلیل نیازی که تامین اجتماعی بوشهر به سالن جدید در حوزه آموزش داشت، طی چند ماه این پروژه طراحی و اجرایی شد.

وی یادآور شد: این سالن برای استفاده های درون و برون سازمانی به تمامی بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران سازمان تقدیم می شود.

همه شهرستان های استان دارای درمانگاه تامین اجتماعی شدند

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر نیز در این جلسه گفت: تامین اجتماعی در سال گذشته ۸۸۸ میلیارد تومان در بخش بیمه و درمان استان بوشهر هزینه کرده که رقم قابل توجهی است که برای رفاه اجتماعی مردم می باشد.

یونس خسروانی با بیان اینکه هزینه کرد این سازمان در سه سال گذشته در استان رشد قابل توجهی داشته، ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی است که از هیچ منابع دولتی نظیر نفت و مالیات بجز شرکای اجتماعی استفاده نمی‌کند.

وی یادآور شد: در این دولت، هیچ شهرستانی در بوشهر بدون درمانگاه تامین اجتماعی باقی نمانده و خوشبختانه همزمان با هفته تامین اجتماعی مجوز درمانگاه تنگستان برای ایجاد در بخش دلوار صادر گردیده است.

وی همچنین خبر داد: به مناسبت هفته تامین اجتماعی و در راستای کاهش تصدی گری سازمان، کارگزاری رسمی در شهرستان گناوه افتتاح خواهد شد، همچنین کارگزاری برازجان و دومین کارگزاری شعبه دو بوشهر هم تا هفته دولت فعال می شود که به صورت رایگان خدمات دهی می کنند و هرکدام زمینه اشتغال 10 نفر را فراهم می کند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان با اشاره به اینکه تامین اجتماعی در قالب پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری گرفته تا کمک هزینه ازدواج، هزینه های درمانی، هزینه کفن و دفن، بازنشستگی و .. در کنار بیمه شدگان است و وظیفه تولید امنیت و رفاه اجتماعی را بر عهده دارد، تصریح کرد: اگر قرار است فقر را در این کشور از بین ببریم باید بیمه های اجتماعی را در تمامی سطوح گسترش دهیم و در حال حاضر حتی زنان خانه دار و حتی دانشجویان هم می توانند برای بیمه کردن خود اقدام نمایند.

تامین اجتماعی استان بوشهر، مجموعه ای پویا و روبه جلو است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر هم در این مراسم گفت: از زمان حضور یونس خسروانی در راس مدیریت تامین اجتماعی بوشهر، شاهد تحول و حرکت رو به جلو در خدمات این سازمان بوده ایم که زحمات و فعالیت های وی و همکاران ایشان جای تقدیر دارد.

 سعید زرین فر با بیان اینکه یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشورها عملکرد دولت های آنها در حوزه تامین اجتماعی است، خاطرنشان کرد: مجموعه تامین اجتماعی برای فعالیت و خدمات دهی بهتر به بیمه شدگان و کارگران نیاز به کسب درآمد بیشتر از کارگاه های فعال و قوی دارد که در شرایط کنونی اقتصاد کشور، شرایط فعالیت کارگاه ها و کارفرمایان نیز سخت است و اگر خوب عمل نشود، فضای کسب و کار هم سخت تر خواهد شد.

معاون استاندار بوشهر افزود: لذا در چنین شرایطی کار سازمان تامین اجتماعی کار سختی است و باید ضمن خدمات دهی به کارگران، در نوع تعامل با کارفرمایان نیز به گونه ای عمل کند که شرایط فعلی اقتصادی آنها در نظر گرفته شود.

در این آئین معاون استاندار، مدیرکل فتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیران کل حوزه وزارت رفاه در استان و تعدادی از کارفرمایان و بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی حضور داشتند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه