پنج شنبه, 16 آذر 1402 - Thursday, 07 December 2023
کد خبـر : 3981
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۷:۱۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

به هسته سخت بیسوادی در استان رسیده‌ایم

به هسته سخت بیسوادی در استان رسیده‌ایم

آوای پارسیان: هرچند براساس گزارش مرکز آمار، میزان بیسوادی در استان بوشهر 3 درصد است، ولی عمده افراد باقی مانده برای باسوادی مقاومت کرده و نسبت به شرکت در کلاس های رایگان سوادآموزی تمایل نشان نمی دهند.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه به هسته سخت بیسوادی رسیده ایم گفت: براساس گزارش مرکز آمار و طبق آخرین سرشماری، بی‌سوادی در استان حدود ۳ درصد اعلام شده، ولی عمده افراد باقی مانده برای باسوادی مقاومت کرده و به هر دلیلی نسبت به شرکت در کلاس های رایگان سوادآموزی تمایل نشان نمی دهند.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ غلامرضا دانش فر ادامه داد: اولویت باسوادی در کشور برای محدوده سنی زیر 50 سال می باشد که خوشبختانه در استان بوشهر طی 5 سال گذشته شاهد رشد 50 درصدی در جذب افراد بی سواد زیر 50 ساله بوده ایم.

دانش‌فر خواستار تلاش هماهنگ همه دستگاه‌های دولتی برای خاتمه بی‌سوادی در استان شد و بیان کرد: فرصت بسیار خوبی برای آموزش رایگان افراد محروم از نعمت سواد فراهم شده است.

وی با اشاره به همکاری نهادهایی همچون کمیته امداد، زندان‌ها و بهزیستی برای توسعه سوادآموزی، خاطرنشان کرد: انتظار می رود با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان برنامه ششم توسعه در مناطق روستایی و شهری استان بی سوادی در گروه سنی زیر 50 ساله کاهش محسوس یابد.

دانش‌فر در مورد چگونگی حق الزحمه فرهنگیان و دانش آموزانی که در جذب و باسوادی افراد بی سواد مشارکت می‌کنند، بیان داشت: دانش آموزانی که اولیای خود را باسواد کنند به ازای هر نفر مبلغ هشت میلیون ریال و هر فرهنگی برای آموزش فرد به فرد هشت میلیون ریال ولی همکار فرهنگی که اقدام به تشکیل کلاس سواد اموزی کند معادل ۴۰۰ ساعت اضافه تدریس به وی تعلق می گیرد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه