پنج شنبه, 14 مهر 1401 - Thursday, 06 October 2022
کد خبـر : 4035
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۸:۳۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پاره شدن پرده گوش وزنه بردار تیم ملی به دست سرمربی!

پاره شدن پرده گوش وزنه بردار تیم ملی به دست سرمربی!

آوای پارسیان: محمدرضا براری، عضو تیم ملی وزنه‌برداری، در حالی دو روز پیش از رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۸ عشق‌آباد بازگشته که از اتفاق عجیبی که در این مسابقات برایش افتاده، پرده برمی‌دارد؛ اتفاقی که باور‌کردنش قدری سخت است. وزنه‌بردار دسته سنگین‌وزن ایران که این رویداد جهانی را با ناکامی پشت‌سر گذاشت، معتقد است محمدحسین برخواه، سرمربی تیم ملی، در این رقابت‌ها پرده گوش او را پاره کرده است.

 
پاره شدن پرده گوش وزنه بردار تیم ملی به دست سرمربی!
 
به گزارش«آوای پارسیان» به نقل از شرق؛ او ماجرا را این‌گونه روایت می‌کند: «زمانی که خواستم برای حرکات دوضرب روی تخته بروم، برخواه ضربه‌ای را به صورت من زد تا مثلا آماده‌تر شوم، اما به‌یک‌باره سرگیجه شدید گرفتم، طوری که به آقای خورشیدی، مربی تیم گفتم، نمی‌توانم تعادلم را حفظ کنم، برایم آبمیوه بیاورید.
 
من همان لحظه این موضوع را به کادر فنی گفتم، اما انگار این موضوع اصلا برای آقای برخواه مهم نبود. در ترکمنستان پزشکان با معاینه گوش من تأیید کردند که پرده گوشم پاره شده است. تصمیم گرفتم به ایران بیایم و خودم را درمان کنم. شدت ضربه به‌قدری زیاد بوده که پرده سمت چپ گوشم ۸۰ درصد پارگی داشته است».
 
براری که تا پیش از این هم رابطه خوبی با برخواه نداشته، برخواه را مقصر نتیجه‌نگرفتنش در مسابقات جهانی می‌داند: «من انتظار داشتم که آقای برخواه پیگیر کار من باشد و حداقل به من بگوید که اکنون چه کاری باید انجام دهم، چون من در حین مسابقات جهانی دچار این مشکل شدم و نه‌تن‌ها مدالم از دستم رفت که با نقص عضو از مسابقات جهانی برگشتم و الان هم معلوم نیست چه اتفاقی برای گوشم افتاده است.
 
البته زمانی که در ترکمنستان بودیم و از دکتر برگشتیم، به اتاق من آمد و جویای احوالم شد و از من خواست حلالش کنم و گفت: همان‌جا متوجه شده که گوشم را گرفته‌ام، اما نمی‌دانسته که پاره شده است. اما به‌هرحال انتظار داشتم پیگیر وضعیت من باشد و با رئیس فدراسیون صحبت کند که اکنون من باید چه کاری انجام دهم. من شرایط خوبی داشتم و وزنه ۲۲۶ کیلو وزنه‌ای نبود که نتوانم آن را بزنم، اما این اتفاقی که برای گوشم افتاد باعث شد تمرکزم را از دست بدهم. البته این را هم بگویم که سرمربی تیم ملی از اول هم دوست نداشت من به اردوی تیم ملی بیایم. اگر غیر از این بود مطمئن باشید می‌توانستم مدال بگیرم».

محمدرضا براری، اما در شرایطی از کسب مدال در مسابقات جهانی صحبت می‌کند که چندی پیش در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا هم به میدان رفت و حذف شد. او پیش‌تر در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو هم روی تخته رفت و به عنوانی بهتر از ششمی نرسید. تنها عناوینی که او در سال‌های حضورش در تیم ملی وزنه‌برداری به دست آورده، قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جام فجر سال ۲۰۱۶ بوده است. اظهارات این وزنه‌بردار در رسانه‌های ورزشی روز گذشته باعث شد تا محمدحسین برخواه هم به آن واکنش نشان دهد.
 
سرمربی تیم ملی در مورد اتفاق به‌وجودآمده می‌گوید: «من هیچ تعمدی در این کار نداشتم و فقط برای اینکه براری با آمادگی بهتر روی تخته برود به صورت او ضربه زدم. زمانی که براری حرکت اول دوضرب را از دست داد، باید او را از لحاظ ذهنی برای انجام حرکت دوم آماده می‌کردیم تا دوباره روی تخته برود، چون اگر حرکت دوم را هم از دست می‌داد ممکن بود اتفاق بازی‌های آسیایی تکرار شود و ما این را نمی‌خواستیم.
 
ازاین‌رو قبل از اینکه برای حرکت دوم روی تخته برود، می‌خواستیم او را آماده کنیم تا هوشیار شود. حرکتی هم که به صورت وزنه‌برداران می‌زنند بین مربیان مرسوم است، اما متأسفانه گوش براری آسیب دید. من از او حلالیت طلبیدم و باز هم عذرخواهی می‌کنم. انشاءالله که مشکل خاصی برای او پیش نیامده باشد».
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه