پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022
کد خبـر : 4081
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۱۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

از پلمب خانه های مبله با موضوع قتل تا لباس های دوربین دار پلیس در استان

از پلمب خانه های مبله با موضوع قتل تا لباس های دوربین دار پلیس در استان

آوای پارسیان سردار خلیل واعظی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه ، ضمن بیان گزارشی از اقدامات پلیس طی سال جاری، پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

 
سردار خلیل واعظی، فرمانده انتظامی استان بوشهر
 
* در طی سال جاری 375 هزار تماس با پلیس 110 گرفته شد که شاهد افزابس 35 درصدی شده است. از این تعداد قریب به 155 هزار فقره تلفن منجر به اقدام عملیاتی شده است.
 
* راه اندازی پلاک خوان در استان داشته ایم که اگر خودرویی سرقت شده باشد یا شاکی داشته باشد در کمترین زمان ممکن توسط پلیس ردیابی می شود.
 
*78 باند مجرمانه انهدام و طی آن 121 نفر سارق نیز دستگیر شد. 751 میلیارد تومان کشفیات پلیس استان در عرصه مبارزه با قاچاق موادمخدر داشته ایم د که از نظر ارزش ریالی 151 درصد نسبی به سال گذشته رشد داشته است.
 
* به منظور تامین امنیت مردم در تعطیلات از ازتاریخ 25 اسفندماه تا 15 فروردین 98، هرگونه تردد ماشین های سنگین ممنوع بوده که البته برای تریلی ها از روز 28 اسفندماه تا 16 فرردین سال آینده اعمال می شود.
 
* رتبه برتر استان ها در حقظ جان مردم داشته ایم که از طریق تیروی انتظامی استان مورد تشویق فرار گرفته ایم. پلیس موادمخدر استان بوشهر موفق به کشف 15 تن موادمخدر در سال جاری شده که 10 تن با پلیس استان و مابقی با اشترک با پلیس سایر استان ها وده است.
 
* در جرائم سایبری کارگاه های آموزشی برای سازمان ها، نهادها به منظور پیشگیری از جرائم قرار داده ایم.بیشترین فراوانی در کلاهبرداری اینترنتی است که به اشکال مختلف انجام می شود.
 
* برای چهارشنبه آخر سال تمامی اقدامات به شکل سازماندهی شده انجام می شود تا بتوانیم کمک مناسبی برای تامین امنیت مردم داشته باشیم. هیچ کس به اندازه پلیس از شادی مردم خوشحال نمی شود اما این شادی باید با قانون مداری باشد و به کسی ظلمی نرسد. نمی خواهیم در ازاء شادی یک گروهی محدود، گروه بیشتری دچار آسیب شوند و سال نو را با ناراحتی و مشکل آغاز کنند.
 
* علاوه بر کلانتری ها و پاسگاه های موجود، 70 پاسگاه سیار نیز در طول ایام تعطیلات تجهیز می شوند تا امنیت مردم را تضمین کنند.
 
* امسال شاهد افزایش 44 درصدی میزان کشفیات سرقت بوده ایم. به زودی یک سری از تلفن های امنی در اختیار پلیس قرار می گیرد که سیستم ناظر بر روی آنها نصب شده است که استعلام خودروهای سرقتی و برخی از فعالیت ها بر روی آن انجام می شود .
 
*پلیس راه های استان مجهز به سیستم ردیاب هستند و می توانند گشتی های پلیس را در سطح استان و پاسگاه ها ردیابی کنند. سیستم داشبرد فرماندهی برای هر لحظه می تواند هر نوع جرم را در هر نقطه از استان به شکل آنلاین رصد کند. لباس های پلیس استان مجهز به تجهیزات پایش تصویری می شود که در سطح کلیه گشت های انتظامی توزیع می شود و ضمن این که از هر نوع جرمی فیلم می گیرد می تواند مستندات لازم را در اختیار دستگاه قضا قرار دهد.
 
* از ابتدای سال جاری تاکنون، 100 خانه مبله شناسایی شده که 35 خانه تاکنون به حکم دستگاه قضا پلمب شده است. علت پلمپ منازل مبله مواردی از جمله قتل، درگیری، داشتن شاکی خصوصی و یک سری ناهتجاری ها و نداشتن مجوز از متولیان این بخش بوده است.
 
* تعداد 52 دوربین پایش تصویری برای رصد تخلفات رانندگی توسط شهرداری کار گذاشته شده است. تعدادی از دوربین های پایش تصویری در سطح استان ، معیوب و برخی نیز از کار افتاده اند که با استانداری و دستگاه ذی ربط برای ترمیم این دوربین ها مکاتبه کرده ایم.
 
* پلیس با برنامه ریزی های انجام داده برای ایام تعطیلات نوروزی و در خصوص تامین امنیت اخلاقی برنامه های گسترده ای دارد. طرح ناظر در کافه ها اجرا می کنیم و اگر یک کافه ای تخلف کرد بلافاصله آنها را پلمب می کنیم.
 
* با استفاده از همه ظرفیت های موجود در سطح استان و با همکاری بسیج و استفاده از نیروهای کمکی از مراکز آموزش ناجا به دنبال تامین امنیت مردم در تعطیلات نوروز هستیم.استان بوشهر یک استان امن است و می خواهیم که با توجه به مهمان پذیر بودن این استان، این امنیت هم چنان حفظ شود.
 
* با توجه به آمارهای موجود، در سال جاری مشکل خاص و حادی در حوزه امنیتی نداشته ایم هر چند برخی از مشکلات ، مانند موضوع آب  و مطالبات کارگری پلیس را درگیر می کند اما سعی ما این بوده که به خوبی مدیریت شود .
 
*17 درصد نسبت به مدت مشابه در استان بوشهر شاهد کاهش قتل بوده ایم که همه آنها کشف شده و بیشتر مربوط به مسائل خانوادکی و شخصی بود و قتلی در حوزه امنیتی نداشته ایم.
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه