یکشنبه, 12 آذر 1402 - Sunday, 03 December 2023
کد خبـر : 410
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۴۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

استراتژی جمهوری اسلامی تعامل گسترده با جهان است

 

آوای پارسیان رئیس جمهوری اسلامی ایران در هنگام ورود به فرودگاه جان اف کندی آمریکا گفت: استراتژی جمهوری اسلامی تعامل گسترده با جهان است.

استراتژی جمهوری اسلامی تعامل گسترده با جهان استبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در هنگام ورود به فرودگاه جان اف کندی آمریکا گفت: استراتژی جمهوری اسلامی تعامل گسترده با جهان است.

روحانی یادآورشد :همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند استراتژی ما تعامل گسترده با جهانیان است و این تعامل در کنار مجامع بین المللی می تواند عملیاتی و اجرایی شود.

وی ادامه داد:در این سفر جلساتی با سران کشورها، نخبگان و علمای اسلامی، مدیران رسانه های آمریکا و ایرانیان عزیز خواهیم داشت. 

روحانی تاکید کرد: نشستی با سران کشورهای اروپایی، آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین خواهیم داشت و امیدوارم در این دیدارها به نفع منافع ملت ایران و همکاری های بین المللی گام برداریم.

رئیس جمهوری هدف از سفر به نیویورک را رساندن صدای ملت بزرگ ایران به گوش جهانیان عنوان کرد و ادامه داد: تشریح شرایط دشوار منطقه به سران کشورها از دیگر برنامه های این سفر است. 

روحانی، پرداختن به مسائلی که امروز در آسیا شاهد آن هستیم بخصوص مظلومان میانمار و شرایط دشواری که آنها دارند را از دیگر مباحثی عنوان کرد که در این سفر دنبال خواهد شد. 

رئیس جمهوری اسلامی که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به آمریکا سفر کرده است، ساعت 12 و 15 دقیقه بعدازظهر به وقت محلی وارد فرودگاه جان اف کندی نیویورک شد.

حجت الاسلام و المسلمین رروحانی را در این سفر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه همراهی می کنند.

گفتنی است؛ مجمع عمومی سازمان ملل از 19 سپتامبر(28 شهریور) آغاز و تا 25 سپتامبر(سوم مهر) ادامه خواهد داشت. سران کشورها یا نمایندگان آن ها بر اساس برنامه اعلام شده در این مجمع سخنرانی خواهند کرد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه