دوشنبه, 04 مهر 1401 - Monday, 26 September 2022
کد خبـر : 4101
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۰:۲۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

پرواز بوشهر-تهران میلیونی شد!

پرواز بوشهر-تهران میلیونی شد!

آوای پارسیان: نرخ های نامتعارف برای پرواز بوشهر- تهران ترمز برید، طوری که بلیت پرواز امشب مربوط به شرکت زاگرس به یک میلیون و 585 هزارتومان رسید!

نرخ های نامتعارف برای پرواز بوشهر- تهران ترمز برید، طوری که بلیت پرواز امشب مربوط به شرکت زاگرس به یک میلیون و 585 هزارتومان رسید!

به گزارش «آوای پارسیان»؛ در شرایطی که به دلیل فاصله زیاد بوشهر با مرکز کشور، بسیاری از مردم ناچارند برای سفر به تهران جهت کارهای اداری و شخصی هواپیما را انتخاب کنند و هرچند قیمت ها هفته به هفته رشد داشته، ولی افزایش پروازهای بوشهر-تهران نشان دهنده ضرورت برقراری این پرواز است.

با این حال، عدم نظارت مناسب متولیان و از سویی آزاد گذاشتن دست شرکت های هواپیمایی برای تعیین قیمت بلیت، منجر به اجحاف های زیادی به مردمی شده که از سر ناچاری برای سفر به تهران، هواپیما را انتخاب می کنند.

اتفاقی که برای مسئولان و نمایندگان به دلیل اینکه هزینه سفرهای هوایی آنها از منابع دولتی تامین می شود، چندان دردسرساز نیست، اما به ضرر مسافران عادی این پروازها بوده است.

لغو پروازهای دو شرکت، دلیل قیمت میلیونی پرواز بوشهر-تهران

مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان بوشهر درباره قیمت عجیب 1.5 میلیون تومانی برای پرواز بوشهر-تهران گفت: لغو بدون دلیل پروازهای بوشهر- تهران و بالعکس توسط شرکت های آتا و تابان باعث گرانی بلیت پرواز این مسیر در چند روز اخیر شد.

رضا معمار که با ایرنا گفتگو کرده، افزود: در حالی که شرکت هواپیمایی تابان 10 پرواز رفت و برگشت و آتا 6 پرواز رفت و برگشت درمسیر تهران - بوشهر داشتند این 2 شرکت درهفته جاری بدون هماهنگی پروازهای خود را دراین مسیر لغو کردند.

وی اضافه کرد: اداره کل فرودگاه های استان بوشهر اکنون درحال پیگیری و رایزنی از طریق سازمان هواپیمایی کشوری برای برقراری و افزایش پروازهای جایگزین و متعادل کردن قیمت ها در این مسیراست.

معمار اظهار داشت: 70 درصد پروازهای فرودگاه بوشهر در مسیر بوشهر- تهران و بالعکس انجام می گیرد.

وی یادآور شد: با توجه به لغو پروازهای شرکت تابان و آتا اکنون هرهفته 48 پرواز در مسیر رفت و برگشت تهران - بوشهر انجام می شود.

معمار ادامه داد: تهران، اصفهان، مشهد، کیش و جزیره خارگ پنج مقصد پروازی فرودگاه بوشهر هستند که این پروازها توسط شرکت های هواپیمایی کارون، زاگرس، آسمان، قشم ایر، ماهان، ایران ایرتور صورت می گیرد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه