دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 4105
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۷:۵۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

جاده‌هایی که بوی مرگ می‌دهند

جاده‌هایی که بوی مرگ می‌دهند

آوای پارسیان: بعد از 14 سال که همواره بیشترین حوادث ترافیکی مربوط به شهرستان دشتستان بود در زمان حاضر بیشترین تلفات در استان بوشهر مربوط به محور دیر-دلوار رسیده است.

 بیشترین حوادث ترافیکی استان که مدتها در اختیار دشتستان بوده، سال گذشته به محور دیر-دلوار اختصاص یافت؛ جاده ای که مرکز تردد خودروهای شوتی شده و بصورت هفتگی حوادث دلخراش از آن مخابره می شود.

به گزارش «آوای پارسیان»؛ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: بیشترین تلفات جاده ای سال گذشته با 41 کشته در محور ساحلی دلوار- دیر است و انتظار می رود با نصب دوربین های کنترل سرعت حوادث در این محور کنترل شود.

حمیدرضا علم ادامه داد: محورهای بوشهر- برازجان و خورموج - کنگان از دیگر جاده هایی است که درمیزان حوادث ترافیکی رتبه های دوم و سوم استان را دارند.

علم گفت: بعد از 14 سال که همواره بیشترین حوادث ترافیکی مربوط به شهرستان دشتستان بود در زمان حاضر بیشترین تلفات در استان بوشهر مربوط به محور تنگستان و شهرستان های دشتستان و بوشهر رتبه های دوم و سوم را دارند.

وی در گفتگو با ایرنا یادآور شد: 47 نقطه حادثه خیز در استان بوشهر شناسایی شده که از این شمار 21 نقطه مشاور باید طراحی کند که از این تعداد 10 نقطه قرارداد بسته شده و در حال کار هستیم و مابقی با ابلاغ اعتبار، ایمن سازی می شود.

علم گفت: آشکار سازی 16 نقطه حادثه خیز استان بوشهرانجام شده و برای نقاطی که باید اصلاح هندسی انجام شود ردیف اعتباری آنها مشخص می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: با تعامل دستگاه های ایمنی و آموزش های مستمر، تعداد تلفات جاده ای معابر شهری وروستایی این استان در چهار سال گذشته 20 درصد کاهش نشان می دهد.

علم افزود: در سال گذشته، 199 نفر در معابر شهری و روستایی استان براثر حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: در حوزه موتورسواری نیز تلفات با 35 درصد کاهش به 52 نفر رسیده است.

علم اضافه کرد: با توجه به کاهش میزان تلفات ناشی از تصادف های ترافیکی در راه های برون شهری و روستایی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر تقدیر کرد.

وی اظهار کرد: نصب سیستم های هوشمند جاده ای و ارائه آموزش های مستمر به روستائیان و مدارس حاشیه راه ها و تعامل دستگاه های ایمنی از جمله عوامل کاهش نرخ تلفات جاده ای در استان بوشهر است.

علم یادآور شد: 51 دستگاه دوربین کنترل سرعت در محورهای ارتباطی استان بوشهر فعال است ونصب 14 دستگاه دیگر هم در دست اجراست.

وی بیان کرد: در گام بعد نصب دوربین در محور اهرم-برازجان و سیراف-جم از پروژه های مهم این اداره کل است که با تامین اعتبار در دستور کار قرار می گیرد.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه