پنج شنبه, 16 آذر 1402 - Thursday, 07 December 2023
کد خبـر : 4149
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۵۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

اهدا عضو 52 بیمار مرگ مغزی در استان بوشهر

اهدا عضو 52 بیمار مرگ مغزی در استان بوشهر + مصاحبه

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تاکنون در استان بوشهر اعضای 52 بیمار مرگ مغزی اهدا شده که بیش از 150 نیازمند عضو را در استان و کشور از مرگ نجات داده است.

 

اهدا عضو 52 بیمار مرگ مغزی در استان بوشهرآوای پارسیان:به گزاش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، علیرضا باقری در حاشیه نشست برنامه‌ریزی فرهنگ اهدای عضو در گناوه با اشاره به وجود 26هزار بیمار نیازمند اعضای پیوندی در کشور افزود: سالانه حدود 4 هزار نفر در جاده‌ها مرگ مغزی می‌شوند که از این تعداد فقط اعضای حدود 900 نفر اهدا می‌شود.

وی بر گسترش فرهنگ اهدای عضو در جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: در شهرستان گناوه 44 بیمار پیوندی و فقط 3 اهدا کننده عضو وجود دارد که لازم است در زمینه اهدا عضو فرهنگ‌سازی شود.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه اهدا عضو باعث نجات چندین خانواده می‌شود یادآور شد: نزدیک‌به 500 بیمار پیوند عضو در استان بوشهر وجود دارد که 450 نفر از آنها عضو پیوندی را از اهداکنندگان مرگ مغزی دریافت کرده‌اند.

وی بر تکریم خانواده‌های اهدا عضو تاکید کرد و گفت: در همین راستا تفاهم نامه‌ای با کمیته امداد منعقد و مقرر شد این نهاد در زمینه مددکاری و اشتغال خانواده‌هایی که سرپرست آنها اهدا عضو شده کمک‌هایی انجام دهد.

باقری افزود: از خانواده‌هایی که عزیزانشان به هر نحوی دچار مرگ مغزی شده‌اند انتظار داریم به اهدای عضو رضایت دهند تا با این تصمیم باعث نجات چند خانواده و اجر اخروی و دنیوی برای آنان شوند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه