شنبه, 19 آذر 1401 - Saturday, 10 December 2022
کد خبـر : 4191
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۳۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

آیا داخل حلیم پنبه می ریزند؟ + واقعیت ماجرا

 

آیا داخل حلیم پنبه می ریزند؟ + واقعیت ماجرا

حلیم پنبه ای ، ریختن پنبه در حلیم
رئیس گشت تعزیرات حکومتی استان تهران درباره دلیل پنبه ای شدن گوشت در حلیم توضیحاتی داد.
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1398

ماجرای پنبه ای شدن حلیم 

آوای پارسیان:شایعه هایی مبنی بر استفاده نخ و پنبه به جای گوشت قرمز در تهیه و تولید حلیم در سطح شهر منتشر شد که بلافاصله با رد این شایعات توسط مسئولان سازمان تعزیرات حکومتی این موضوع خاتمه پیدا کرد.

اما پس از رد این شایعه ها، شکایات متعددی در خصوص به کارگیری نخ و پنبه در تولید حلیم به سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گزارش شد و مسئولان را بر این داشت تا با اعزام تیم های متعددی به مراکز تهیه و تولید حلیم در سطح شهر تهران بزرگ این موضوع را بررسی کنند. 

در همین رابطه حسین ایزدی رئیس گشت تعزیرات حکومتی استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد:پس از دریافت گزارشی مبنی بر استفاده نخ و پنبه به جای گوشت در تهیه حلیم، بازرسان سازمان تعزیرات به همراه رئیس اتحادیه چلوکبابی تهران و کارشناس سازمان بهداشت و درمان به محل های مورد نظر اعزام شدیم و به بررسی موضوع پرداختیم. 

وی افزود:پس از بررسی های انجام شده توسط کارشناس سازمان بهداشت و درمان مشخص شد که در حلیم های تهیه شده نخ و پنبه وجود ندارد و این موضوع رد شد. 

ایزدی تصریح کرد:پس از رد این موضوع توسط کارشناس بهداشت مقداری گوشت قرمز را خریداری و به مسئول تهیه حلیم در یکی از مراکز تولید حلیم در تهران تحویل دادیم و درخواست کردیم تا در حضور ما از این گوشت ها در تهیه حلیم استفاده کند.

 حلیم

پنبه ای شدن حلیم

وی افزود:پس از تهیه حلیم با گوشت های مورد نظر، کارشناس سازمان بهداشت با بررسی که از حلیم تهیه شده انجام داد، متوجه شده که گوشت های داخل حلیم به صورت پنبه مانند درآمده است و تقریبا شبیه به مواردی است که توسط شهروندان به سازمان تعزیرات حکومتی شکایت شده بود. 

رئیس گشت تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به پخت دوباره حلیم با گوشت گردن گوسفندی، گفت:پس از تهیه حلیم برای مرتبه دوم، باز هم شاهد پنبه ای شدن گوشت های داخل حلیم شدیم این موضوع توسط کارشناس سازمان بهداشت و درمان نیز تایید شد. 

وی درباره علت پنبه ای شدن گوشت قرمز داخل حلیم، اظهار کرد:پس از مشاهدات این صحنه؛ کارشناس سازمان بهداشت و درمان علت پنبه ای شدن گوشت قرمز در حلیم را وجود ماده پروتئینی به نام گلوتن عنوان کرد. 

گلوتن گندم باعث پنبه ای شدن گوشت قرمز در حلیم است.

ایزدی با بیان اینکه در تهیه حلیم به باید به صورت مداوم مواد آن هم زده شود، خاطرنشان کرد:انجام این عمل باعث پس دادن آب در حلیم می شود و به دلیل وجود گلوتن در گندم و ترکیب آن با گوشت قرمز باعث پنبه ای شدن گوشت می شود و مصرف کننده تصور می کند که در تهیه حلیم از پنبه به جای گوشت قرمز استفاده شده است.

باشگاه خبرنگاران

نظر شما؟  
+ 2
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه