شنبه, 11 آذر 1402 - Saturday, 02 December 2023
کد خبـر : 4223
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۴۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

ساخت جاده بر روی خور علت مرگ ماهی‎ها

ساخت جاده بر روی خور علت مرگ ماهی‎ها

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر گفت: ساخت جاده بر روی خور روند مهاجرت و حیات ماهی‌ها را در ساحل جزیره شیف با وقفه مواجه کرده است.

 

ساخت جاده بر روی خور علت مرگ ماهی‎هاآوای پارسیان : دیروز تصویری با عنوان "ماهیانی که با پای خود به تور صیاد می افتند!" در فضای مجازی منتشر و ماهیانی را نشان می‌داد که به شکل دسته جمعی از آب بیرون پریده و به دست چند نفر جمع‌آوری می‌شوند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر در این باره گفت: رفتارهای بیولوژیکی ماهی‌ها بر اساس غریزه است و برخی از گونه های ماهی برای تخم‌گذاری به نقاط خاصی مهاجرت می‌کنند.

محمود مقیمی با اشاره به تخم گذاری ماهی‌ها در خور نزدیک جزیره شیف افزود: ساخت جاده بر روی خور مانعی برای مهاجرت آنها ایجاد کرده است تا ماهی‌ها نتوانند گردش حیات خود را کامل کنند.

وی تصریح کرد: این جاده که برای رفاه حال مردم ساخته شده پیامدهای زیست محیطی و اکولوژیکی زیادی داشته و روند مهاجرت و زندگی ماهی‌ها را با وقفه مواجه کرده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: این ماهی‌ها از نوع ماهی‌های پرنده نیستند و در سطح آب زندگی می‌کنند و پریدن آنها بر روی جاده برای رسیدن به محل تخم‌ریزی است.

منبع :خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر

 
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه