دوشنبه, 17 مرداد 1401 - Monday, 08 August 2022
کد خبـر : 4268
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

جزئیاتی از طرح خانه‌دار کردن جوانان و کارمندان

اسلامی:کارمندان باعضویت در صندوق‌های پس‌اندازمسکن در زمان‌بندی مشخص منازل‌احداثی به آنان واگذار خواهدشد.

به گزارش آوای پارسسیان و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد اسلامی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره این طرح افزود: کارمندان از بدو ورود در صندوق پس انداز مسکن که در دستگاه‌های اجرایی ایجاد خواهد شد پس انداز می‌کنند و در یک زمانبندی مشخص منازلی که احداث خواهد شد به آن‌ها واگذار می‌شود و اقساط تعیین شده نیز حداقل در طی ۱۵ سال قابلیت بازپرداخت دارد.
وی گفت: این طرح تدوین شده و در مراحل کارشناسی و فرآیند بررسی و تصویب قرار دارد که باید گزارش آن را نیز به رئیس جمهور ارایه دهیم.
اسلامی گفت: براساس این طرح مشارکت دستگاه‌های اجرایی موجب تسریع و تسهیل طرح خواهد شد به خصوص دستگاه‌هایی که زمین دارند و می‌توانند به کارمندان خود تخصیص دهند.
وی افزود: از الان تا هفته‌های آینده با دستگاه‌های مرتبط رایزنی انجام خواهیم داد و هرکدام که آماده‌تر باشند تفاهم نامه‌ای با آنان مبادله خواهیم کرد و اولویت با دستگاهی است که از زمین‌های خود استفاده کنند به خصوص در شهر‌هایی که جمعیت بیشتری دارند و نیاز به مسکن بیشتر است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: خروجی و نتیجه مورد انتظار از این طرح این است که تولید مسکن برای اقشار متوسط و پایین جامعه سرعت بگیرد.
وی ابرازامیدواری کرد: طرحی که برای کارمندان تعریف شده شامل شرکت‌ها و موسسات غیردولتی هم می‌شود و امیدواریم با بخش خصوصی همکاری کنیم به نحوی که بار سنگینی بر شانه دولت نیفتد. البته این طرح باید به گونه‌ای اجرا شود تا برای سازندگان و انبوه سازان مزیت ایجاد شود.
اسلامی اضافه کرد: امیدواریم با تغییرات دولت‌ها این طرح آسیب نبیند و در هر ارگان و موسسه‌ای صندوق پس انداز مسکن ایجاد شود تا کسانی که استخدام می‌شوند بدانند در دوره‌ای مشخص صاحب خانه می‌شوند.
اسلامی درباره ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی هم افزود: از این ۴۰۰ هزار واحد که قراراست در بخش فرسوده ساخته شود تا امروز مراحل ساخت بیش از ۱۴۰ هزار واحد شروع شده است.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه