دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 4277
تاریخ انتشار: جمعه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

شرایط وام بدون بهره مستمری بگیران

اعطای وام بدون بهره به مستمری بگیران

وام بدون بهره ، وام بازنشستگان
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از اعطای وام بدون بهره به مستمری بگیران خبر داد و جزئیات و شرایط دریافت وام بانکی بدون بهره را اعلام کرد.
 آوای پارسیان: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از اعطای تسهیلات بدون بهره به مستمری بگیران تامین اجتماعی از هفته آینده ازطریق بانک رفاه خبر داد و افزود:در حال حاضر بیش از 40 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که پنج میلیون نفر آن ها مستمری بگیر هستند. 

سیدتقی نوربخش شامگاه دیروز در کارگروه تخصصی اشتغال، کمیسیون کارگری و ستاد رفع موانع تولید، اظهار کرد:تا به امروز بیش از 500 هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که ضریب پوشش بیمه در استان برابر با 53 درصد است که 30 هزار نفر از آن ها مستمری بگیر اصلی هستند که با احتساب خانواده هایشان این آمار افزایش می یابد. 

وی با اشاره به حوزه فعالیت تامین اجتماعی در استان زنجان، افزود:در حال حاضر 10 واحد بیمه ای، دو بیمارستان و سه مرکز خدمات سرپایی در استان زنجان زیر نظر سازمان تامین اجتماعی ارائه خدمت می کنند. همچنین ارائه هزار تسهیلات بانکی بدون بهره از هفته آینده به مستمری بگیران این حوزه آغاز می شود تا بتوان از این طریق تا حدی مشکلات مستمری بگیران را حل کرد. 

نوربخش تصریح کرد:این سازمان ماهانه سه هزار میلیارد تومان مستمری بدون اتکا به بودجه دولت پرداخت می کند، همچنین در ماه یک هزار میلیارد تومان در حوزه درمان صرف می شود؛ به طوری که در خصوص نرخ مستمری در دولت تدبیر و امید افزایش بیش از 65 درصدی را شاهد بوده ایم، لذا امیدواریم بتوانیم در جهت رفع مشکلات مستمری بگیران گام های موثرتری برداریم. 

در ادامه این جلسه فرماندار شهرستان ابهر با اشاره به وضعیت صنایع در این شهرستان، عنوان کرد:شهرستان ابهر دارای 230 واحد صنعتی با 11 هزار نفر نیروی کار است. در حال حاضر چهار طرح اقتصادی بزرگ در سطح شهرستان در حال اجراست که اکثر واحدهای صنعتی فعال در شهرستان، دارای مشکلاتی هستند که این مشکلات خود مسائل کارگری را نیز به دنبال دارد که باید در صدد رفع آن ها بود. 

ولی الله ایمانی یادآور شد:مشکلات این واحدها بخشی مربوط به مسائل مالی و پرداختی ها است از طرفی هم چون بسیاری از کارگران قراردادی بوده و ثبات شغلی ندارند از شرایط خود گله مند هستند، همین امر موجب ایجاد مشکلاتی و در نهایت به تعدیل نیرو ختم می شود که در سال های اخیر این فرایند روند افزایشی داشته است. 

در ادامه این جلسه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خاطرنشان کرد:استان زنجان دارای رتبه 12 معدنی و رتبه 15 صنعتی و در مجموع دارای رتبه 14 است که 900 مجتمع تولیدی در استان مشغول فعالیت هستند که نزدیک به 37 هزار نفر در حوزه صنعت فعالیت می کنند و تاکنون 2400 فقره جواز تاسیس صادر شده است. همچنین فعالیت های چشم گیری در سایر بخش ها در استان شاهد هستیم. 

ناصر فغفوری بیان کرد:بر اساس برنامه راهبردی، 12 راهبرد تدوین شده است تا سالیانه 12 میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان انجام شود تا رتبه استان به جایگاه یازدهم برسد و بر اساس رصدی که انجام شده بیش یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان محقق شده که مجموع اشتغال در این سرمایه گذاری 1400 اشتغال به صورت مستقیم است. 

این مسئول عنوان کرد:همچنین پروژه هایی را داریم که بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند. متاسفانه در حال حاضر 24 درصد از واحدهای تولیدی در استان تعطیل هستند که قبلا این رقم 31 درصد بوده که در پایش جدید به 24 درصد رسیده ایم. در ضمن 32 پروژه بزرگ استانی را مشخص کرده و هر هفته وضعیت آن ها رصد می شود، لذا با همه این تفاسیر به دنبال فعالیت مجدد واحدهای تولیدی در سطح استان هستیم. 

در ادامه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نیز عنوان کرد:از جمعیت یک میلیونی استان، 344 هزار و 368 نفر جمعیت فعال اقتصادی را شامل می شوند که در گروه سنی 15 تا 24 ساله نرخ بیکاری 18.6 درصد است؛ یعنی از هر پنج نفر یک جوان بیکار است. طبق آمار 89 درصد از جمعیت استان فعال و تنها 11 درصد بیکار هستند. 

احمد غریوی تاکید کرد:بر اساس ارزیابی صورت گرفته نرخ بیکاری در بهار امسال 8.5 درصد بوده که این رقم در مقایسه با سال گذشته کاهش داشته است، همچنین این رقم در سطح کشور برابر با 10.8 درصد است که از میانگین کشوری نیز در جایگاه پایین تری قرار دارد. در خصوص نرخ مشارکت اقتصادی نیز در بهار امسال 38.5 درصد در سطح استان و 38 درصد در سطح کشور بوده که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. 

در ادامه مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی امید در استان زنجان نیز یادآور شد:به دنبال حمایت از کسب و کارهای خرد هستیم که برای کسب وکارهای کوچک حمایت از سوی صندوق و برای کسب وکارهای متوسط و بزرگ شبکه بانکی و صندوق توسعه ملی وارد عمل می شود از این رو نگاه و رویکرد ما باید بازارگرایی باشد. 

اصغر نورالله زاده متذکر شد:ما در صندوق اعتبارات در حوزه اشتغال را طی امسال 70 درصد افزایش داده ایم که بیشتر این کسب و کارها می تواند در حوزه خدمات باشد، همچنین در کنار حمایت های مالی توجه به ایجاد بازار و ساخت بازارهای جدید نیز باید جزو اولویت ها باشد تا مثمرثمر واقع شود که این مهم منوط بر همکاری دستگاه ها و ارگان های ذی ربط است.
خبرگزاری ایسناوام بدون بهره
نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه