دوشنبه, 04 مهر 1401 - Monday, 26 September 2022
کد خبـر : 4280
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۴۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

نجات کودک زندانی از کارواش بوشهر/ بهزیستی: تشکیل پرونده برای متهم+عکس

کودک 5 ساله ای به نام "مبین" مدتها در یک کارواش شهر بوشهر محبوس بوده که یکی از مشتریان، آه و ناله وی را شنیده و اورژانس اجتماعی بهزیستی را در جریان قرار می دهد.

بهزیستی استان بوشهر کودک آزاری در یک کارواش شهر بوشهر را تایید کرده و گفته در این خصوص پرونده مجرمانه تشکیل شده است.

 

به گزارش آوای پارسیان و به نقل از خبرگزاری «خلیج فارس»؛ خبر می رسد کودک 5 ساله ای به نام "مبین" مدتها در یک کارواش شهر بوشهر محبوس بوده که یکی از مشتریان، آه و ناله وی را شنیده و اورژانس اجتماعی بهزیستی را در جریان قرار می دهد.

 

پس از آن، درحالی که وی لخت نگهداری می شده، توسط نیروهای اورژانس اجتماعی بهزیستی نجات یافته و به بیمارستان منتقل شده است.

 

برخی منابع آگاه می گویند: این کودک مدتها در انبار کارواش نگهداری می شده و از ناحیه سر، دست و دندان دچار آسیب جدی شده و احتمال آزار وی نیز وجود دارد.

 

جالب اینکه با وجود تشکیل پرونده در کلانتری پیرامون این اتفاق تلخ، کارواش همچنان مشغول به کار است و گویا هیچ فردی در این پرونده بازداشت نشده است.

 

گفته می شود مسئول این کارواش مدعی شده که پدر این کودک پس از تصادف که مقصر بوده، مفقود شده و مادر وی نیز به زادگاهش در کرمان رفته و او او را به کارواش آورده تا جای خواب و غذا دهد.

 

در شرایطی که ظاهرا جای ضرب و جرح در بدن کودک از سوی پزشکی قانونی تایید شده، مشخص نیست مالک کارواش چرا بدون اطلاع رسانی به دستگاههای مربوطه، متولی نگهداری از این کودک شده و دلیل نگهداری وی در انبار با بدن لخت و آثار شکنجه چه می باشد؟

 

تایید کودک آزاری توسط بهزیستی استان

بدنبال پیگیری این خبر پس از مراجعه به دفتر مدیرکل بهزیستی ، مسئول دفتر وی پس از حضور در اتاق مدیرکل، شماره تماس خبرنگار «خلیج فارس» را خواست تا توضیحاتی در این خصوص ارسال شود.

 

پس از ترک اداره بهزیستی، ساعتی بعد توضیحاتی در واتساپ خبرنگار ما از قول "روابط عمومی بهزیستی استان بوشهر" ارسال شد که کودک آزاری تایید گردیده است؛ اما مشخص نیست عدم اطلاع رسانی درباره این رویداد چرا زودتر از این صورت نپذیرفته است .

 

متن توضیح ارسالی بهزیستی استان به شرح زیر است:

«به اطلاع می رساند حسب گزارش صورت گرفته به مرکز اورژانس اجتماعی ۱۲۳ مبنی بر يك مورد کودک آزاری در یک کارواش در شهر بوشهر،نیروهای اورژانس اجتماعی بهزيستی با اخذ مجوز قضایی وبا همراهی نیروی انتظامی به آنجا مراجعه که با کودکی مواجه شدند که متاسفانه مورد اذیت آزار جسمی و روانی قرار گرفته بود.در این راستا،بلافاصله  کودک به بهزیستی ارجاع و سریعا در بیمارستان بستری گردید.در این زمینه، باپیگیری های بهزیستی آزمایش ها و معاینات لازم انجام و روند درمان جسمی وروانی وی آغاز گردید.

 

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه