دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 4323
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ ۲۲:۰۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری با ترفند فروش وام

پلیس فتا استان بوشهر درباره کلاهبرداری از طریق فروش وام‌های کم‌بهره هشدار داد.

به گزارش آوای پارسیان و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز  بوشهر، رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: در بررسی پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا مشاهده می‌شود افراد کلاهبردار با انتشار آگهی‌های جعلی واگذاری وام بدون بهره و یا تسهیلات بانکی با سود کم به کلاهبرداری از هموطنان می‌پردازند.

 

سرهنگ مهدی قاسمی افزود: کلاهبرداران در این روش با درج آگهی جعلی با عنوان گرفتن وام آسان در کمترین زمان ممکن با سود تسهیلات و بهره پایین بانکی در فضای مجازی که در ازای اعطای وام به افراد، درخواست مبالغ مختلفی برای حق‌الزحمه یا بیعانه و فراهم کردن وام مطالبه می‌کنند، پس از پرداخت این مبلغ، فرد کلاهبردار پاسخگو تماس‌های شهروندان نبوده و آگهی خود را حذف می‌کند.

 

وی اضافه کرد: با تحقیقات تکمیلی پلیس فتا، تعدادی از این نمونه آگهی‌ها که با سوءاستفاده از نیاز مردم و جلب اعتماد آنها، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند شناسایی و اقدامات تکمیلی پلیسی و قضایی در حال پیگیری است.

 

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از مردم خواست برای دریافت هرگونه تسهیلات از مسیر قانونی و اصلی آن یعنی مراجعه به بانک و تشکیل پرونده براساس شرایط اعلامی بانک‌ها و مؤسسات مالی معتبر اقدام کنند و از خرید و فروش تسهیلات در فضای مجازی خودداری کنند.

 

وی ادامه داد: همچنین شهروندان در تمامی فعالیت‌های اقتصادی و معاملاتی در فضای مجازی تا زمان دریافت جنس، از پرداخت هرگونه وجهی با عنوان بیعانه خودداری کنند.

 

سرهنگ قاسمی با تاکید بر برخورد قاطعانه با کلاهبرداران از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه جرم رایانه‌ای و یا موارد مشکوک مانند آگهی فروش امتیاز تسهیلات که احتمال شکل‌گیری کلاهبرداری وجود دارد، موضوع را از طریق پایگاه پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اطلاع دهند.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه