دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 4350
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مرکز شهرستان تنگستان بدون داروخانه شبانه روزی/ از ساعت ۱۲ شب به بعد کسی بیمار نشود

به گزارش آوای پارسیان و به نقل از تنگستان نما، توسعه زیرساخت‌های درمانی به عنوان یکی از مهمترین ارکان پیشرفت و توسعه در یک منطقه محسوب می‌شود که شهر اهرم از داشتن بسیاری از این امکانات و زیرساخت‌ها محروم است و لازم است که مسئولان توجه بیشتری برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی این شهر داشته باشند.

نبود داروخانه شبانه‌روزی در اهرم موجب شده تا بیماران در روزهای تعطیل و ساعت های غیر اداری شب اگر نیاز به دارو داشته باشند برای تهیه آن به شهر بوشهر مرکز استان مراجعه کنند و علاوه بر تحمل مسافت طولانی هزینه رفت وآمد هم بپردازند.

 

هر چند داروخانه بیمارستان امام حسین(ع) اهرم نام شبانه روزی را به یدک می کشد ولی متاسفانه به دلیل عدم تجهیز مناسب و نبود برخی داروها در این داروخانه نیاز بیش از پیش مردم به یک داروخانه درست و حسابی و البته شبانه روزی احساس می شود.

 

وجود داروخانه شبانه روزی در شهر اهرم از الزامات است که حق مردم است و بارها مردم شب‌ها به دلیل نبود برخی داروها در داروخانه بیمارستان امام حسین ع مجبور به عزیمت به برازجان و بوشهر شده اند.

 

به هر حال مردم شهرستان تنگستان هرچند با حضور برخی پزشکان متخصص در بیمارستان امام حسین(ع) در بحث درمان و ویزیت مشکل رفتن به مرکز استان و برخی شهرستانها را ندارند ولی به دلیل نبود داروخانه مجهز و شبانه روزی مجبورند علاوه بر صرف هزینه، اتلاف وقت و انرژی را نیز متحمل شوند.

 

شهروندان اهرمی در گفتگو با خبرنگار تنگستان نما اظهار داشت: در سطح شهر اهرم تنها یک داروخانه فعالیت می‌کند که آن هم شبانه‌روزی نیست؛ داروخانه شبانه‌روزی از نیازهای ضروری مردم شهر و شهرستان تنگستان است تا در مواقع ضروری مجبور به طی مسافت تا شهرهای اطراف نشوند.

 

یکی دیگر از شهروند اهرمی گفت: وجود داروخانه شبانه روزی در اهرم از الزامات است که حق مردم است و بارها مردم شب‌ها به دلیل نبود داروخانه مجبور به رفتن به مرکز استان شدند.

 

وی افزود: به لحاظ اینکه امکان دارد در شب مریضان اورژانسی و تصادفی و غیره به دلیل نبود دارو به بوشهر مراجعه کنند که این تردد برای آنها سخت است.

 

عادل مقدس رئیس شبکه بهداشت شهرستان تنگستان با اشاره به داروخانه شبانه روزی در گفتگو با خبرنگار تنگستان نما گفت: به طور كلي تعداد داروخانه هاي يك شهر و يا حتي شبانه روزي بودن داروخانه با توجه به شاخصهاي جمعيتي و وجود پزشك داروساز متقاضي جهت راه اندازي داروخانه در آن شهر مي باشد.

 

مقدس افزود: متاسفانه شهر اهرم به عنوان كوچكترين مركز شهرستان در استان بوشهر با جمعيت ١٤ هزار نفر و حضور تنها دكتر تنگستاني متقاضي جهت استقرار داروخانه شبانه روزي ندارد.

 

عادل مقدس تصریح کرد: داروخانه بيمارستان امام حسین(ع) به صورت شبانه روزي فعاليت مي كند كه بعنوان شعبه داروخانه دكتر تنگستاني محسوب شده است و هر آنچه در داروخانه شهر وجود دارد در داروخانه بيمارستان نيز هست، مگر اينكه كمبود آن دارو كشوري باشد.

 

رئیس شبکه بهداشت شهرستان تنگستان عنوان کرد: در بخش دلوار نيز داروخانه مركز خدمات جامع سلامت دلوار تحت نظر دكتر جوكاري و با حداقل ٤٢٦ قلم دارو به صورت شبانه روزي در حال فعاليت مي باشد.

 

وی گفت: شهر اهرم مثل بسياري موارد ديگه که بايد داشته باشد و ندارد، به عنوان مركز شهرستان بايد داروخانه شبانه روزي مستقر در سطح شهر داشته باشد اما هيچ داروسازي متقاضي اينكار نيست و گرنه از طرف ما نه تنها مجوز صادر مي شود بلكه تشويق نيز مي كنيم.

انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه