چهارشنبه, 15 تیر 1401 - Tuesday, 05 July 2022
کد خبـر : 4361
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

شهرک‌های شیلاتی «گناوه» در اختیار افراد بومی قرار گیرد

نماینده گناوه، بوشهر و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید واگذاری شهرک های شیلاتی گناوه به افراد بومی بیکار و با تحصیلات مرتبط انجام شود.

به گزارش آوای پارسیان و به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان گناوه، حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری عصر امروز در نشست تبیین برنامه عملیاتی طرح توسعه فراگیر شهرستان گناوه،  اظهار داشت: ما در شهرستان گناوه ظرفیت‌هایی داریم که باید برای آنها دستورالعمل بومی تهیه کنیم و دستورات مرکز ممکن است با ظرفیت‌های ما مطابقت نداشته باشد.

 

نماینده گناوه، بوشهر و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار داریم باتوجه به اینکه گناوه جز ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته انتخاب شده است، در جلسات یک چشم‌انداز دو ساله براساس ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها تهیه و هر چند ماه عملکرد خود را در جهت پیش‌برد و توسعه یافتن شهرستان بررسی کنیم.

 

انتقاد از واگذاری شهرک‌های آبزی‌پروری به افراد غیربومی

وی در انتقاد به واگذاری شهرک‌های آبزی‌پروری به افراد غیربومی گفت: بزرگترین شهرک شیلاتی کشور در گناوه قرار دارد اما این چه فایده‌ای برای شهرستان داشته است؟ لیست واگذاری‌ها به افراد را بررسی کنید و ببینید ما اسم بررگترین شهرک شیلاتی کشور را داریم اما به کسانی دیگر در خارج از استان واگذار شده است، این چه دردی از مردم بومی منطقه دوا و چه محرومیتی از استان یا شهرستان گناوه برطرف خواهد کرد؟ باید واگذاری به افراد بومی بیکار و  با تحصیلات مرتبط انجام شود.

 

شرکت بندرسازان به تعهدات خود عمل نکرده است

خدری با اشاره به قرارداد شرکت بندرسازان جهت توسعه اسکله گناوه، ابراز داشت: اسکله گناوه ۲۵ سال در اختیار شرکت بندرسازان قرار دارد و این شرکت درآمدهای کلانی بدست آورده است و در قبال آن هنگام انعقاد قرارداد تعهداتی جهت توسعه اسکله گناوه  داشته است ، اما شما ببینید چند درصد این تعهدات بعد از ۱۳ سال که از پیمان گذشته انجام شده است؟

 

نماینده گناوه، بوشهر و دیلم  در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برطبق این قرارداد گناوه اکنون باید ظرفیت پهلوگیری کشتی‌های ۴۰ هزارتنی را داشته باشد که متأسفانه این شرکت کاری انجام نداده است و ما می‌توانیم براساس مفاد حقوقی این قرارداد سرمایه‌گذار را مکلف به اجرای تعهدات و توسعه شهرستان کنیم و در صورت عدم اجرا بدون تعارف قرارداد آن را لغو کنیم.

 

انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه