دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 4366
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۰۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

کلاهبرداری در فضای مجازی با شگرد اجاره باغ و ویلا

عامل کلاهبرداری از شهروندان در فضای مجازی با ترفند اجاره باغ و ویلا برای گذران تعطیلات به همت پلیس فتای استان بوشهر شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش آوای پارسیان و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، رئیس پلیس فتای استان بوشهر گفت: فردی کلاهبردار با سوء استفاده از تمایل مردم برای گذران تعطیلات تابستان در مناطق خوش آب و هوای کشور اقدام به درج آگهی دروغین اجاره باغ و ویلا  در یکی از سایت دیوار در اینترنت کرده بود.


سرهنگ مهدی قاسمی افزود:  برخی از شهروندان هم با دیدن این آگهی که میزان اجاره مناسبی در آن ثبت شده بود ضمن تماس با شماره فرد کلاهبردار پس از توافق تلفنی با وی، مبلغی را به عنوان بیعانه به حسابش واریز  کرده اند تا باغ را برای آنها رزرو نگه دارد؛ اما در پایان این فرد پاسخگوی آنان نبوده است.


وی گفت: با اقدامات اطلاعاتی پلیس فتای استان بوشهر این فرد کلاهبردار شناسایی و دستگیر شد. 


رئیس پلیس فتای استان بوشهر به شهروندان توصیه کرد: همانطور که در قوانین سایت‌های تبلیغاتی ذکر شده است این سایت‌ها هرگونه انجام معامله را در بستر فیزیکی و بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهی را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند.


سرهنگ قاسمی افزود: مردم می توانند با دیدن این آگهی ها قبل از حضور در محل ملک اجاره ای و رؤیت حضوری مالک، از پرداخت هر گونه وجهی تحت عناوینی نظیر پیش پرداخت و بیعانه خودداری کنند.


وی گفت: شهروندان می توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و کانال رسمی پلیس فتا اطلاع رسانی کنند.

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه