دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 4372
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

نیروهای آموزش‌دیده جذب « نیروگاه اتمی» و « پارس‌جنوبی» می‌شوند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از بکارگیری نیروهای آموزش دیده استان در نیروگاه اتمی و پارس جنوبی خبر داد.

به گزارش آوای پارسیان و به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، عبدالمجید دراهکی پیش از ظهردیروز در نشست خبری با تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: در نوشتن سند آموزش های مهارتی استان در سال 97 در حدود 10 جامعه هدف برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برنامه ریزی کردیم که مهمترین آن دانشجویان دانشگاهی استان است که پس از فارغ التحصیلی می‌خواهند وارد بازار کار شوند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه علم آکادمیک پاسخگوی صنایع امروز و آینده نیستند اظهار داشت: ما ظرفیت سرمایه گذاری زیادی را داریم و باید دانشجویان را متناسب با ظرفیت‌ها به آنان آموزش‌های مهارتی دهیم.

 

وی از راه اندازی دفاتر مشاوره ایجاد شغل در دانشگاه‌های استان خبر داد و گفت: اولین دفتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر راه اندازی شد و همچنین در این دانشگاه مدرسه کسب و کار و مهارت نیز ایجاد شد.

 

دراهکی دومین هدف را آموزش‌های مهارتی ویژه سربازان عنوان کرد و افزود: در همه پادگان‌های استان کارگاه‌های تولیدی و آموزشی را ایجاد کردیم و سربازان در طول مدت خدمت سربازی خود مهارت های لازم را آموزش می‌بینند تا پس از اتمام دوره سربازی خود بتوانند وارد بازار کار شوند؛ در حال حاضر نیز تعداد هفت کارگاه در پادگان شهید یاسینی ایجاد شده است.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بیان داشت: در بحث آموزش مهارت‌های سربازی اولین استان بودیم و تنها استانی هستیم که این کارگاه‌های مهارتی آموزشی را برگزار کردیم.

 

وی سومین جامعه هدف را روستاییان عنوان کرد و گفت: تعداد 120 کارگاه آموزشی در روستاهای استان فعال است که متناسب با ظرفیت روستاها این کارگاه ها ایجاد شده است؛ یک کارگاه عبا بافی در روستای بحیری فعال است که این صنعت اخیراً ثبت ملی شده است.

 

دراهکی از ایجاد کارگاه‌های تولیدی و آموزشی در کمپ‌های ترک اعتیاد استان خبر داد و اظهار داشت: این کارگاه‌ها برای معتادان بهبود یافته است تا آموزش‌های لازم را برای اشتغال و کارآفرینی فرا بگیرند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از انعقاد 47 تفاهم نامه با نهادها و سازمان ها و ادارات خبر داد و گفت: مهمترین این تفاهم‌نامه با منطقه ویژه انرژی پارس و نیروگاه اتمی است که بر اساس آن مقرر شد برای پارس جنوبی تعداد 6 هزار نیرو و برای نیروگاه اتمی تعداد هشت هزار نیرو آموزش داده شود.

 

وی افزود: این نیروها پس از آموزش می توانند در پارس جنوبی و نیروگاه اتمی مشغول به کار شوند؛ همچنین در زمینه پرورش ماهی در قفس و پرورش میگو نیز آموزش‌های مهارتی انجام شده است.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از فعالیت ۱۵ مرکز دولتی و ۱۵۵ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در  استان بوشهر خبر داد و گفت: این مراکز آموزش‌های مناسبی را به متقاضیان ارائه می‌کنند که در سال گذشته ۲۷ هزار نفر دوره آموزش ارائه شد و نزدیک به ۴۷ درصد از آموزش دیدگان بخش دولتی در حال اشتغال در صنایع استان هستند.

 

دراهکی اظهار داشت: در مجموع در سال گذشته ۴۰ هزار نفر در آموزشگاه‌های دولتی و خصوصی استان بوشهر آموزش دیده‌اند و در این امر نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مهارت آموزی و ترغیب خانواده‌ها بسیار پررنگ بوده است.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از اعزام نیروهای کار با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای به دیگر کشورها خبر داد و گفت: تعداد ۱۹ نفر را از استان بوشهر اعلام و معرفی کردیم تا اعزام شوند.

 

انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه