جمعه, 15 مهر 1401 - Friday, 07 October 2022
کد خبـر : 4452
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چگونه محاسبه می شود؟

حقوق بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی بر اساس میانگین دستمزد دو سال آخر که به سازمان اعلام شده تعیین می شود، به همین دلیل افراد تحت پوشش باید سوابق بیمه ای خود را به دقت بررسی کنند.

آوای پارسیان : رئیس گروه محاسباتی بیمه ای سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد: حقوق بازنشستگی این سازمان بر اساس میانگین دستمزد دو سال آخر که به سازمان اعلام شده تعیین می شود، به همین دلیل افراد تحت پوشش باید سوابق بیمه ای خود را به دقت بررسی کنند.

 


 بنفشه محمودیان درباره وضعیت سالمندی در ایران و جهان اظهار کرد: شیب تند حرکت به سوی میانسالی در ایران نیازمند آمادگی های ویژه ای است. وقتی معیشت افراد جامعه بواسطه اتفاقاتی نظیر سالمندی، از کار افتادگی، بیماری و بیکاری به خطر می افتد، تامین اجتماعی از افراد حمایت می کند و پوشش بیمه ای آن، به افراد اطمینان می دهد که از حمایت های لازم برخوردار هستند.

 


وی افزود: حمایت های بلند مدت تامین اجتماعی از جمله مستمری ها و بویژه مستمری بازنشستگان متناسب با مدت پرداخت حق بیمه و مدت پوشش بیمه ای در زمان رسیدن به سن خاص پرداخت می شود. بنابراین باید در جوانی و زمان اشتغال به مقوله معیشت و حقوق سالمندی برای بهره برداری در زمان لازم توجه ویژه ای داشت.

 


رئیس گروه محاسباتی بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: بر اساس قانون مدرن تامین اجتماعی کارفرمایان موظف هستند تا افرادی را که به هر عنوان تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در آورند و حق بیمه مربوطه را پرداخت کنند.

 


محمودیان با تاکید بر اینکه پرداخت مستمری در پیری با توجه به سوابق بیمه شدگان صورت می گیرد، بیان کرد: لازم است بیمه شدگان به سوابق بیمه ای خود توجه کنند تا به صورت پیوسته و با دستمزدهای صحیح به سازمان اعلام شده باشد.

 

فرارو

 

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه