شنبه, 11 آذر 1402 - Saturday, 02 December 2023
کد خبـر : 4467
تاریخ انتشار: جمعه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ۲۱:۱۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مسمومیت چهار جوان با الکل در شیراز

رئیس دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پنجشنبه ۲۴ مرداد چهارنفر بر اثر مشروب الکلی در شیراز مسموم شدند که با احتساب این تعداد طی چهارماه گذشته ۱۴ نفر دچار مسمومیت با الکل شده اند.

 

به گزارش آوای پارسیان و به نقل ازایسنا، رامین افشاری جمعه ۲۵ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: از چهار نفری که پنجشنبه دچار مسمومیت با مشروب دست ساز شده بودند یک نفر نابینا شده و چهارنفر هم در مرز آسیب جدی قرار داشتند که بعد درمان از بیمارستان مرخص شدند.

 


این مقام مسئول با اشاره به اینکه در روز گذشته چهارنفر به علت دلیل مسمومیت به متانول به بیمارستان تخصصی علی اصغر(ع) ارجاع داده شدند، افزود: از آنجایی که مراکز درمانی فقط وظیفه خدمات رسانی به بیماران مسمومیت های الکلی را دارد ضروری است این نوع بیماران در صورت مسمومیت با مشروبات الکلی به این مرکز یا دیگر مراکز درمانی مراجعه کنند، زیرا در صورت تاخیر یاعدم مراجعه به مراکز درمانی فرد به تاری دید، کوری ، نارسایی کلیه وکبد مبتلا وحتی ممکن است فرد فوت کند.

 


افشاری با بیان اینکه اکثر مراجعان با مسمومیت متانول، بین گروه های سنی ۲۰ تا ۳۵ ساله قرار دارند، گفت: متانول یا همان الکل چوب که در صنعت کاربرد دارد با الکل طبی که ماده اصلی مشروبات الکلی است در یک خانواده شیمیایی قرار دارد، در تولید الکل دست ساز، مقادیر غیرمجاز آن منجر به عوارض یاد شده می شود.

 


رئیس دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: متانول از نظر رنگ، بو و مزه شبیه اتانول به نظر می رسد، اما مصرف مقدار کمی از آن نیز می تواند موجب آسیب های جدی شود یا فرد را به کام مرگ فرو ببرد.

 

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه