جمعه, 15 مهر 1401 - Friday, 07 October 2022
کد خبـر : 4512
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۷:۱۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

رایزنی برای افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: سقف سن قبولی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان 22 سال است اما شنیده می‌شود که برای افزایش این سقف تا سن 24 سالگی، بحث‌هایی شده است.

به گزارش آوای پارسیان و به نقل از خبرگزاری فارس، تعدادی از مخاطبان در خصوص سن ورود به دانشگاه فرهنگیان سؤال پرسیده بودند؛ این افراد در پویش‌هایی مانند «چرا باید شرط سنی دانشگاه فرهنگیان 22 سال باشد در حالی که بسیار ناعادلانه است»، «تغییر شرایط سنی جذب دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان از ۲۲ به ۲۵ سال» و «شرایط سنی و نحوه پذیرش دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم کنکور 99» خواستار افزایش سن برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان شدند. 

 

 

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: در حال حاضر حداکثر سن قبولی در دانشگاه فرهنگیان 22 سال است یعنی وقتی فرد در 18 سالگی دیپلم گرفت، 4 سال فرصت دارد در کنکور برای رشته‌های دانشگاه فرهنگیان شرکت کند.

 

 

وی در خصوص درخواست افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان بیان کرد: در حال حاضر این موضوع مطرح است و شنیده می‌شود برای افزایش سن تا 24 سال رایزنی می‌کنند.

 

 

خنیفر ادامه داد: این موضوع توسط برخی نمایندگان مجلس، آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی در حال بررسی و رایزنی است.

 

 

انتهای پیام/

 

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه