دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 452
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۵:۰۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

حادثه و اضطراب در جاده ارم- برازجان

آوای پارسیان در حالی با گذشت ٤ ماه از سفر معاون وزیر راه، تاكنون اقدام عملي برای بهسازی این مسیر حادثه خیز آغاز نشده، مردم منطقه می گویند طرحی در دست اجراست که به معنای پاک کردن صورت مسئله و قراردادن مرکز بخش ارم در بن بست می باشد.حادثه و اضطراب در جاده ارم- برازجان

بنبامين نيكنام، بخش ارم دشتستان

چند سالی است که مردم بخش ارم دشتستان چشم انتظار رسیدگی به تنها مسیرنزدیک و اصلی ترددشان به مرکز شهرستان دشتستان یعنی برازجان هستند ولی خواسته های به جای آنان تاکنون بی تاثیر بوده است.

مسیر تنگ ارم- برازجان به عنوان یکی از قدیمی ترین و خطرناک ترین جاده های استان بوشهر به شمار می رود که سالیانه در این مسیر مرگبار و پرپیچ خم شاهد پرپر شدن افراد زیادی به خاطر تصادفات نیز هستیم.

یکی دیگر از خطرات این مسیر تنگی و تاریکی در شب است که مدتهاست جولانگاه امنی برای خوروهای شوتی شده تا با كمك پیج های جان گیر و بی رحم و کوههای سربه فلک کشیده، با سرعت خود در کمین جان افراد باشند.

اصلاح نقاط حادثه خیر خصوصا پیچ های این جاده از خواسته های بحق مردم بخش ارم می باشد.

در بدو راهیابی جناب سعادت به عنوان نماینده مردم دشتستان در مجلس  شورای اسلامی، در پی وقوع تصادفات بسیاری در محور تنگ ارم به برازجان که در آخرین مورد آن منجر به مرگ 5 تن از هم استانی ها شد، اهالی این بخش با نوشتن نامه ای خطاب به ایشان، ضمن ابراز گلایه از مسئولان دولتی که وعده اصلاح این جاده را در حد شعار نگاه داشتند، خواستار پیگیری این مهم شدند که تا این تاریخ هنوز خبری از اصلاح این جاده نیست.

هرچند در سفر سال گذشته وزیر، به بخش ارم و جاده همراه با حادثه و اضطراب آن در تصمیمات پایانی سفر توجهی نشد، ولی در تیرماه سالجاری، زمینه حضور معاون توسعه راهها این وزارتخانه به بخش ارم فراهم و خبرِ تخصیص اعتبار براي مسير تنگ ارم - برازجان از قول نماینده مجلس و فرماندار رسانه ای شد.

متاسفانه پس از گذشت قريب ٤ ماه تاكنون هيچ اقدام عملي برای بهسازی این مسیر صورت نپذيرفته و علاوه بر آن شوربختانه متوجه شديم كه مسئولان بجاي حل مسئله درپي حذف صورت مسئله هستند و بنا دارند اين مسير قديمي كه در حال حاضر نزديكترين مسير بخش ارم به برازجان هست را از مسير اصلي به يك مسير فرعي تبديل نموده و مسير ديگري را بعنوان مسير اصلي مورد توجه قرار داده و پروژه در آن اجرایی شود كه زمینه ساز نگرانی اهالی منطقه شده، چرا که عملا شهر تنگ ارم كه مركز بخش ارم مي باشد را به بن بستي مبدّل نمايند كه با هيچ منطقي سازگار نيست.

این موضوع باعث ناراحتی و گلایه مندی اهالی بخش ارم شده، لذا ضروریست برای جلوگیری از اقدامات احساسی در مقابل پروژه، نشستی عمومي با حضور فرماندار و مدير كل راه و شهرسازیدر بخش ارم برگزار تا ضمن طرح نظرات اهالی منطقه، توضیحات مسئولان نیز درخصوص تصمیم جدید شنیده شود.

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه