دوشنبه, 04 مهر 1401 - Monday, 26 September 2022
کد خبـر : 4552
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تهیه لباس فرم مدارس اجباری نیست

رئیس سازمان دانش آموزی استان بوشهر گفت: لباس فرم مدارس تحث هیچ شرایطی اجباری نیست و هیچ دانش آموزی هم نداریم که مدرسه به خاطر عدم تهیه لباس فرم ، آن را راه ندهد.

آوای پارسیان :محمود حسنی صبح امروز دراین گفتگوبااشاره به اینکه لباس فرم مدارس تحت هیچ شرایطی اجباری نیست اظهار داشت: هیچ دانش‌آموزی هم نداریم بر اساس اجبار مدرسه لباس فرم تهیه‌کرده باشد یا اینکه مدرسه به خاطر عدم تهیه لباس فرم آنها را راه ندهد.

 

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان بوشهر افزود: با توجه شرایط اقتصادی جامعه و خانواده‌ها در چند سال اخیر با تمام درخواست‌های مدارس برای تغییر لباس فرم میانه پایه مخالفت شده تا دانش آموزان سال قبلی بتوانند از لباس که سال تحصیلی گذشته خود استفاده کنند ولی اگر خانواده  دانش‌آموزی تمایل داشته باشد می‌تواند لباس فرم جدید تهیه کند.

 

وی بیان داشت: لباس فرم مدارس قبلاً زیر نظر انجمن اولیا و مربیان، حوزه امور بانوان یا پرورشی مدیریت می‌شد که وزارت آموزش‌وپرورش جهت سازماندهی و نظارت آن را به سازمان دانش‌آموزی که بخش خصوصی وزارتخانه است، واگذار کرد.

 

حسنی گفت: آموزش و پروش در قیمت‌گذاری هیچ‌گونه نقشی ندارد و اتحادیه و صنف مشخص می‌کند و سازمان دانش آموزش فقط آن را ابلاغ و بر آن نظارت می‌کنیم که قیمت بیشتر از آن به خانواده‌ها تحمیل نشود.

 

وی در خصوص درصدی از این قیمت به آموزش پرورش واریز می‌شود اظهار داشت: آموزش پرورش هیچ‌گونه افزایشی بر قیمت مصوب اتحادیه ندارد و همان را اعلام می‌کند ولی با توجه توافقی که با تولیدی‌ها داریم و اینجا هم اجباری نیست و بر اساس میل و رضایت خود تولیدکننده از آنها تخفیف گرفته می‌شود که شناور است و  حداکثر هفت درصد می‌باشد.

 

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از این تخفیف برای فعالیت‌های هماهنگی و تیم نظارتی، تهیه لباس فرم و یا نوشت‌افزار برای دانش آموزان نیازمند صرف می‌شود.

 

انتهای پیام/ 

 

 خبرگزاری فارس از بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه