دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 4554
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۰۲
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار اشتغال‌زایی مددجویان گناوه اختصاص یافت

۱۷۰ میلیارد ریال درسال جاری برای طرح های اشتغال‌زایی مددجویان به کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گناوه اختصاص یافت.

آوای پارسیان : رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گناوه روز سه شنبه دراین گفت و گو اظهار داشت: تسهیلات اختصاص یافته امسال برابر با تسهیلات ۵ سال گذشته در این زمینه شده است.

 

مراد شمس الدینی افزود: با این میزان تسهیلات اجرای ۵۸۶ طرح پیش بینی شده که باهدف خودکفایی خانواده‌ها باید در سطح شهر و بخش مرکزی بجز بندرریگ اجرا شود.

 

وی گفت: اعتبارات طرح های اشتغال زایی کمیته امداد این شهرستان از سال ۹۲ تا ۹۷ به میزان ۱۷۶ میلیارد ریال بوده که با پرداخت آنها به متقاضیان یکهزار ۲۶۹ طرح ایجاد و در حال فعالیت هستند.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گناوه بیان کرد: طرح های اجرا شده برتر و بسیار خوب بوده که کارگاه شیشه بری، دامداری، کشاورزی، فرش و گلیم، صیادی، صنعتی و  تولیدی نمونه‌ای از آن است.

 

وی افزود: بیشترین طرح های اجرا شده مربوط به دامداری به میزان ۲۸۵ طرح است.

 

شمس الدینی گفت: پارسال ۱۲۷ خانوار از محل اجرای طرح ها خودکفا و از چرخه حمایتی و دریافت مستمری و معیشت خارج شدند.

 

وی گفت: طرح کارفرما یکی دیگر از طرح هایی است که متقاضیان می‌توانند تا ۲ میلیارد ریال از تسهیلات بهره‌مند و در ازای دریافت باید  تا ۵ فرزند مددجو را شاغل و بیمه آنان را پرداخت کنند.

 

شمس الدینی افزود:  این نهاد بیش از ۳۷ سرفصل کاری  را برای خدمات به خانواده‌های تحت پوشش باهدف توانمندسازی و خودکفایی ارایه می‌دهد.

 

وی یادآور شد: تعداد ۲۴۰ خانوار معیشت بگیر و ۷۰۰ خانوار تبصره ۱۴ در این شهرستان تحت پوشش این نهاد هستند که می‌توانند از خدمات و  طرح های اشتغال زایی بهره مند شوند.   

ایرنا

 

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه