دوشنبه, 13 آذر 1402 - Monday, 04 December 2023
کد خبـر : 4556
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۰۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۲۳
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

ورود سازمان بازرسی استان به ماجرای باغ ویلاهای تنگستان

جانشین دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان بوشهر از ورود سازمان بازرسی بوشهر برای بررسی معضل انشعاب غیرمجاز باغ ویلاهای تنگستان خبر داد.

آوای پارسیان : در پی ارسال نامه مردم روستاهای زیراهک و خورشهاب به ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان بوشهر مبنی بر مشکل بی‌آبی و بعضاً کم آبی در این روستا و برخی دیگر از روستاهای بخش جنوبی دلوار و آب دزدی خانه باغ‌ها که دلیل اصلی این بحران شده است، حجت الاسلام اکبری جانشین دبیر این ستاد با حضور در بین مردم این دو روستا به بررسی این مشکل و ارائه گزارش پیگیری درخواست مردم از این ستاد پرداخت.

 

در این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد مردم، اعضای شورا و دهیاران به بیان وضعیت آب و برخی دیگر از مشکلات روستا پرداختند و از پیگیری‌های خود و وعده‌های بی نتیجه مسؤولان ابراز ناراحتی کردند.

 

 مهاجرت از روستا، اختلاف برخی روستاها، افزایش هزینه برق و هزینه خرید آب، بیماری‌های پوستی ناشی از عدم نظارت بهداشتی بر آب انبارها، بیماری وسواس و احتمال تخریب منازل با زلزله‌ای با قدرت کم به دلیل عدم استحکام آب انبارها از تاثیرات معضل آب در این دو روستا بیان شد.

 

درویشی یکی از دهیار روستا، به عدم دریافت سرانه آب تعیین شده توسط شرکت آبفا اشاره کرد و اظهار داشت: براساس شمارنده کنتورهای نصب شده آب در روستاها، میزان سرانه آب اعلام شده تخصیص نمی یاید.

 

وی گفت: در حالیکه آب به برخی منازل اصلاً نمی‌رسد و یا شاید در ماه شاید یکبار بتوانند آب گیری کنند، ولی هزینه درج شده در قبض آب آنان بسیار زیاد می‌باشد و دلیل آن را اعلام خرابی کنتور توسط مأمور اداره آب است، درحالیکه کنتور نیز سالم بوده و مردم مصرفی نداشته‌اند.

 

در این جلسه حجت الاسلام اکبری از ورود سازمان بازرسی بوشهر برای بررسی معضل انشعاب غیرمجاز باغ ویلاهای تنگستان خبر داد.

 

جانشین دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان بوشهر همچنین تهیه گزارشی از این موضوع و ارسال به ستاد مرکز و در اولویت قرار گرفتن پیگیری آن توسط مسؤولان ستاد مرکزی خبر داد.

 

وی بیان داشت: رویکرد جدید ستاد، امر به معروف و نهی از منکرپرداختن به مطالبات بحق مردم و ترویج روحیه مطالبه امیدوار کننده از راه قانون در بین مردم است.

انتهای پیام/     

     

 خبرگزاری فارس از شهرستان تنگستان

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه