پنج شنبه, 10 آذر 1401 - Thursday, 01 December 2022
کد خبـر : 4559
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۴
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

هشدار به والدین جهت استفاده فرزندان از اینترنت و فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از شناسایی باند مجرمان سایبری که مشخصات حساب بیش از هزار نفر از هموطنان سراسر کشور را از طریق طراحي سايت و درگاه جعلي بانكي ، كپي و برداشت وجه كرده بودند ، خبر داد.

آوای پارسیان : سرهنگ مهدی قاسمی افزود: این افراد با طراحی درگاه‌های بانکی جعلی و تبلیغات فریبنده فروش کالاها و اجناس به قیمت‌های پایین‌تر از بازار، کاربران را به این درگاه‌های بانکی هدایت و مشخصات حساب آنها  را کپی و در ادامه موجودی این حسابها را به‌سرقت می‌بردند.

 

وی گفت: در تعدادی از حساب‌هایی که اطلاعات آنهاتوسط متهمین دستگیر شده کپی شده است، بیش از ده‌ها میلیون تومان موجودی وجود دارد.


سرهنگ قاسمی افزود: صاحبین بعضی از حسابهای کپی شده توسط متهمین دستگیر شده، افراد کم سن و سال بوده و این امر نشانگر این هست که خانواده نظارت کافی بر فعالیت‌های اقتصادی اینترنتی فرزندان خود ندارند.


وی گفت:متهمین دستگیر شده ، 16 ساله هستند و اقدامات مجرمانه خود را در منزل و به‌دور از چشم والدین خود انجام می داده اند و هیچکدام سابقه کیفری قبلی نداشته اند.

 

رئیس پلیس فتای بوشهر با معرفی سایتپلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به کاربران توصیه کرد: از مطالب آموزشی این سایت استفاده کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و مجرمانه آن را از طریق لینک سامانه پاسخگویی به فوریت‌های سایبری اطلاع دهند.   

 

خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه