پنج شنبه, 16 تیر 1401 - Thursday, 07 July 2022
کد خبـر : 4561
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

جدول ظرفیت پذیرش در آزمون وکالت ۹۸منتشر شد

رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری جدول حاوی ظرفیت همه کانون‌های وکلا در آزمون وکالت ۹۸ و مقایسه آن با سالهای ٩۶ و ٩٧ را منتشر کرد

به گزارش آوای پارسیان وبه نقل ازخبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس شهبازی نیا جدول حاوی ظرفیت همه کانون‌های وکلا در آزمون وکالت ۹۸ و مقایسه آن با سالهای ٩۶ و ٩٧ را منتشر کرد و گفت: مجموع ظرفیت امسال در آزمون وکالت   ۳۴۵۱ نفر است که نسبت به سال گذشته ۳۷۱ نفر افزایش داشته است. 

 

وی گفت: در هیئت مدیره کانون ها علیرغم محدودیت های فراوان ناشی از فقدان هرگونه بهره مندی از امکانات عمومی و نیاز ظرفیت محدود پذیرش کاراموز در شعب محاکم و مراجع قضایی و با وجود مشکلات معیشتی، درصد قابل توجهی از وکلا مشکلات بیکاری جوانان را که معلول سیاست های نادرست بخش‌های دولتی و عمومی است، درک می کنند.

 

شهبازی نیا افزود: کانونها در روزگاری که دستگاه‌های اجرایی با صرف مبالغ هنگفت عاجز  از ایجاد حداقل اشتغال هستند،  هر سال در زمان مشخص ثبت نام و با رویکرد افزایشی تعداد قابل توجهی کارآموز می پذیرند و طی دو سال آموزش نظری و عملی آنان را آماده خدمت به مردم می کنند.

 

رییس اسکودا گفت: این در حالی است که به جای تشویق با انواع سنگ اندازی ها و آزار و اذیت ها از ناحیه برخی جریانات مواجهند.

 

وی افزود: یقین دارم که اگر این انرژی کانون های وکلا به جای دفع این همه هجمه ها و تلاش برای حفظ استقلال، آزاد می شد و در اختیار توسعه وکالت و ارتقای جایگاه آن قرار می گرفت بیشتر از این نیز موقعیت و مجال برای پذیرش و تربیت کارآموز فراهم می‌شد.

 

شهبازی‌نیا گفت: خصوصاً اگر آنان که در لوای دلسوزی مردم و فارغ‌التحصیلان چوب لای چرخ کانونها می‌گذارند دلسوزانه به کمک می آمدند تا با رفع برخی نواقص، مجال فراختری فراهم شود آنان که مسئولان هستند مسئول ساختن هستند و نباید ویران کردن بیاموزند.

 

وی گفت: مقایسه آماری این جدول نشان می دهد هیچ مرجع دولتی و غیر دولتی مانند کانونهای وکلا مسئولیت خود را در قبال ورود افراد به خدمت با نظم و شفافیت و با رویکرد افزایشی و بدون هرگونه اتکا به منابع عمومی انجام نمی دهد.


انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه