جمعه, 17 آذر 1402 - Friday, 08 December 2023
کد خبـر : 4569
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ۲۳:۰۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

جزییات تکان‌دهنده از اتهامات قاتل سریالی «دشتی»

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: این مجرم سابقه‌دار طی دوماه گذشته دو راننده مسافرکش و یک نوجوان خورموجی را به قتل رساند.

آوای پارسیان :سردار خلیل واعظی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی وقوع سه فقره قتل در شهرستان" دشتی" با تلاش‌های گسترده تیم عملیات جرایم جنایی پلیس آگاهی استان و شهرستان دشتی فرد سابقه‌دار ۳۶ ساله به هویت(الف) به عنوان مظنون اصلی به همراه هم‌دستش شناسایی و شب گذشته دستگیر شدند .

 

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: عصر سومین روز تیرماه این متهم خودرو پژویی را از خروجی شهر "بوشهر" به مقصد شهر "دیر" دربست کرایه می‌کند که در زمین‌های کشاورزی اطراف شهر "خورموج "با شلیک اسلحه از پشت راننده را به قتل رسانده، خودرو را سرقت و دو روز بعد خودرو مسروقه را به مبلغ ۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رساند.

 

وی افزود: در آخرین روز مردادماه جسدی در حالی که با اسلحه به قتل رسیده بود در زمین‌های کشاورزی اطراف شهر خورموج کشف شد، با حضور پلیس و تحقیقات کارآگاهان مشخص شد بین این قتل و قتل تیرماه شباهت‌هایی در نوع و شیوه عمل قاتل یا قاتلین وجود دارد و این فرضیه که عامل هر دو قتل ممکن است یک نفر باشد، تقویت شد.

 

واعظی عنوان کرد: پنج روز پس از این حادثه یک تماس با مرکز ۱۱۰ و درخواست نیاز فوریت‌های پلیسی در یک مجتمع مسکونی در شهر خورموج منجر به حضور پلیس در محل و مشخص شد نوجوان ۱۳ ساله خفه و سپس با ضربات چاقو به قتل رسیده و قاتل نیز متواری شده است.

 

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه با حضور کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی و انجام تحقیقات میدانی مجرم سابقه‌دار ۳۶ ساله به هویت (الف) به عنوان مظنون قتل  شناسایی و در مخفیگاهش در شهر "کاکی" دستگیر شد.

 

 وی تصریح کرد: این متهم  ضمن اعتراف به هر سه فقره قتل به علت  سرقت و مسائل مالی از هم‌دستی فرد سابقه‌دار دیگری به هویت(ص) در قتل دوم خبر داد که وی نیز  شناسایی و دستگیر شد.

 

واعظی در شرح جزئیات دومین اقدام مجرمانه این قاتل  اظهار کرد: متهم به همراه هم‌دست سابقه‌دارش به هویت(ص)  در سه‌راهی "دلوار" خودرو پرایدی را به مقصد شهر دیر دربست کرده و حوالی شهر خورموج راننده را به قتل رسانده ،جسدش را در یک حلقه چاه کشاورزی مخفی می‌کنند .

 

وی بیان کرد: در پنجمین روز شهریورماه نیز متهم به منزل مسکونی فردی به هویت (م)در شهر خورموج مراجعه و در خصوص حساب و کتاب مالی، طلب خود را مطالبه می‌کند.

 

فرمانده انتظامی استان بوشهر اظهار داشت: متهم که مسلح بود در سه مرحله صاحب‌خانه را به بهانه‌های مختلف به بیرون می‌فرستد و در مرحله سوم پس از قتل برادر ۱۳ ساله صاحب خانه وی را تهدید می‌کند در صورت عدم پرداخت مطالباتش وی را نیز خواهد کشت و هنگامی که قصد شلیک و کشتن صاحب‌خانه را داشته اسلحه وی گیر کرده و طعمه چهارم موفق به فرار از دست قاتل می‌شود.

 

 این مقام ارشد پلیس گفت: علاوه بر قاتل و هم‌دستش، در این رابطه دو نفر دیگر نیز دستگیر شدند همچنین یک دستگاه خودرو توقیف و دو قبضه اسلحه کشف شده است .

 

 واعظی تصریح کرد: متهم دستگیر شده از مجرمین سابقه‌دار شهرستان و معتاد به مصرف مواد مخدر می‌باشد که تاکنون به هر سه فقره قتل اعتراف کرده است.

 

وی با بیان اینکه در تحقیقات اولیه انگیزه متهم در هرسه فقره قتل سرقت و مسائل مالی بوده خاطرنشان کرد: حمل سلاح غیرمجاز و اعتیاد عامل اصلی تأثیرگذار در وقوع جنایت‌های این مجرم بود که باعث آسیب فراوان به خانواده خود و مقتولین شده است.

 

انتهای پیام/   

 

خبرگزاری فارس از بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه