دوشنبه, 04 مهر 1401 - Monday, 26 September 2022
کد خبـر : 4570
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ۲۳:۱۹
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

سپرده نقدی جایگزین وثیقه در یک بانک شد

حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: قرار است تسهیلاتی با نرخ سود ۱۰ درصد به تعاونی‌های مسکن کارمندی و کارگری پرداخت شود که در این طرح جدید، مشتریان عمده این بانک می‌توانند از سپرده خود نقدی به عنوان وثیقه استفاده کنند.

آوای پارسیان :حجت اله مهدیان در نشستی به مناسبت هفته دولت، با بیان اینکه سال گذشته بانک توسعه تعاون ۹۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال جاری به بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان برسد.

وی افزود: سال گذشته همچنین در قالب مسئولیت اجتماعی، ۸۵ میلیارد تومان تسهیلات در بخش مشاغل خانگی و در قالب نهادهای حمایتی پرداخت شد که این رقم در ۵ ماهه امسال ۱۴ میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در ادامه با اشاره به رونمایی از پنج طرح این بانک، گفت: امروز سامانه بازار الکترونیک تعاون را رونمایی کردیم که براساس آن مبادلات تجاری بین عرضه‌کنندگان و مشتریان در حوزه اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها تسهیل می‌شود.

وی افزود: براساس این سامانه که برگرفته از بورس کالا است، با حذف دلالان و واسطه‌ها فروشندگان تعاونی‌ها می‌توانند به طور مستقیم محصولات خود را در این سامانه عرضه و به صورت الکترونیکی به فروش برسانند.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به طرح دیگری با عنوان «فرصت» که از هفته آینده اجرا می‌شود، تصریح کرد: مشتریان عمده این بانک می‌توانند در ازای سپرده نقدی، وثایق ملکی خود را آزاد کنند.

مهدیان ادامه داد: طرح دیگری با عنوان «رونق تعاون» در این بانک اجرا خواهد شد که بر اساس آن تسهیلاتی به تعاونی‌های تولیدی و مصرف با نرخ ۱۲ تا ۱۷ درصد و بازپرداخت سه تا پنج ساله پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: برای تعاونی‌های تولیدی در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی، نرخ سودی پایین‌تر از سودهای متداول بانکی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با بیان اینکه طرح دیگر این بانک با عنوان «طرح مفید» اجرا خواهد شد، گفت: در قالب این طرح تسهیلات عمومی از ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۶۰ ماهه و نرخ سود دو درصد به مشتریان پرداخت می‌شود که این پرداخت‌ها براساس جذب منابع و سپرده‌ها خواهد بود.

مهدیان با اشاره به طرح دیگر بانک توسعه تعاون با عنوان «سپرده ویژه مسکن»، اظهار کرد: این طرح در بانک مرکزی تأیید شده و مجوز آن هفته آینده اخذ خواهد شد که براساس آن از انبوه‌سازان تعاونی‌های کارمندی و کارگری حمایت می‌شود؛ به این صورت که در ازای سپرده‌گذاری، می‌توانند تسهیلاتی با نرخ سود ۱۰ درصد از این بانک دریافت کنند.

/ایسنا

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه