جمعه, 17 آذر 1402 - Friday, 08 December 2023
کد خبـر : 4575
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

حجت‌الاسلام نواب: عمره مفرده به صورت محدود راه‌اندازی می‌شود

سرپرست حجاج ایرانی در دیدار جمعی از روحانیون استان‌های آذربایجان غربی و شرقی از راه‌اندازی عمره مفرده به صورت محدود خبر داد.

آوای پارسیان :جمعی از روحانیون کاروان‌های استان‌های آذربایجان غربی و شرقی با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در مکه مکرمه دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

در این دیدار حجت‌الاسلام سیدعبدالفتاح نواب به درخشش علمای آذربایجان در حوزه‌های علمیه اشاره کرد و از زحمات روحانیون این استان‌ها در عملیات حج ۱۳۹۸ تقدیر و تشکر به عمل آورد.

 

وی با توجه به جایگاه زبان و گویش هموطنان آذری زبان به اهمیت نحوه ارتباط با این عزیزان اشاره و از زحمات حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی عسکر نماینده سابق ولی فقیه در امور حج و زیارت در تلاش برای برطرف کردن خلأها در این زمینه تقدیر کرد.

 

سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: خوشبختانه در دوره پیشین طرحی برای روحانیان آذری زبان شروع شده بود که با تعطیلی عمره مفرده این طرح متوقف شد، هم اینک می‌توان از این تعطیلی به عنوان فرصتی برای به روز کردن نیروهای خدوم و خلاق این حوزه استفاده کرد تا در زمان برگزاری مجدد عمره مفرده شاهد کمبودی نباشیم.

 

وی از اراده قوی در راه‌اندازی مجدد عمره مفرده به صورت محدود خبر داد و یادآور شد: دلیل این محدویت فراهم نبودن زیرساخت‌های ارتباطی بین دو کشور ایران و عربستان است که امیدواریم این مشکل در آینده نزدیک برطرف شود و شاهد حضور زائران بیشتری در سرزمین وحی باشیم.

 

نواب با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه روحانیان آذری زبان، گفت: این جلسات شایسته است برای تمام استان‌ها و اقوام ایرانی برگزار شود تا از پیشنهادات و نقطه نظرات عزیزان در حوزه های مختلف حج و زیارت استفاده کنیم .

 

انتهای پیام/     

 خبرگزاری فارس

 

 

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه