شنبه, 18 آذر 1402 - Saturday, 09 December 2023
کد خبـر : 4578
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

واکسن آنفلوآنزای ۹۸ رسید

رییس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو از توزیع واکسن آنفلوآنزا فصلی سال ۱۳۹۸ در داروخانه ها خبر داد و گفت: واکسن های موجود امسال نیز به صورت سه ظرفیتی و چهار ظرفیتی هستند که با تشخیص و تجویز پزشک نوع آن تعیین و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آوای پارسیان : دکتر علی واشقانی دراین گفت وگو از توزیع واکسن آنفلوآنزا فصلی سال ۱۳۹۸ در داروخانه ها خبر داد و گفت: در سال جاری واکسن آنفلوآنزا از دو تامین کننده که سابقه توزیع و مصرف در کشور را داشته اند، تامین شده و در اختیار داروخانه ها جهت توزیع قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه افراد واجد شرایط تزریق واکسن می توانند پس از تجویز پزشک و با در دست داشتن نسخه جهت دریافت و تزریق واکسن به داروخانه ها مراجعه کنند، افزود: گروه های پرخطر شامل خانم های باردار البته با تجویز متخصص زنان، کودکان ۶ تا ۵۹ ماهه، افراد بالای ۶۰ سال، مبتلایان به ضایعات نخاعی و بیماری های عصبی عضلانی، مبتلایان به بیماری های مزمن ریوی مانند آسم و بیمارهای مزمن انسدادی ریوی، بیمارهای مزمن قلبی عروقی البته به جز بیمارانی که صرفا دچار پر فشاری خون هستند، افراد با چاقی مرضی، کارکنان شاغل در مرغداری ها و پرورش دهندگان طیور و پرسنل سازمان دامپزشکی و سازمان حفاظت محیط زیست که در قسمت های مرتبط با پرندگان فعالیت می کنند و... نیازمند دریافت واکسن فصلی آنفلوانزا هستند.

 

چه کسانی نباید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند؟ 

 

واشقانی با بیان اینکه سایر افرادی که متقاضی دریافت واکسن آنفلوانزا هستند، اگر منعی برای دریافت واکسن نداشته باشند، می توانند واکسن را دریافت کنند، اظهار کرد: با توجه به محدودیت منابع واکسن خصوصا در اوایل دوره توزیع آن، درخواست می شود افرادی که جزو گروه های پرخطر قرار ندارند، اجازه دهند تا ابتدا افراد پرخطر تحت واکسیناسیون قرار گرفته و سپس جهت دریافت واکسن اقدام کنند.       

فرارو

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه