پنج شنبه, 16 آذر 1402 - Thursday, 07 December 2023
کد خبـر : 4614
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

بهره‌برداری از همراه‌سرای بیمار در بیمارستان شهدای خلیج فارس

همراه‌ سرای بیماران بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر در زمینی به مساحت  هزار و ۸۸۰ متر مربع به و اعتبار ۴۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

آوای پارسیان :رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کار ساخت این همراه‌سرا چهار سال پیش آغاز شد و اکنون ۱۰ سوئیت آن تجهیز شده و طبقات بالا نیز پس از این تکمیل خواهد شد.

 

سعید کشمیری افزود: از کسانی که می‌خواهند از این همراه سرا استفاده کنند، مبلغ مختصری دریافت می‌شود.

 

وی با اشاره به کمک خیران به حوزه سلامت استان بوشهر خاطرنشان کرد: خیران این استان در دو سال گذشته ۲۵۰ میلیارد ریال به اجرای طرح‌های حوزه سلامت کمک کرده‌اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهرادامه داد: روند فعالیت خیران در حوزه سلامت بیشتر شده و شاهد سرمایه‌گذاری‌های خوبی در این زمینه بوده‌ایم و شاخص‌ترین آن مرکز تشخیص سرطان است که چند ماه آینده افتتاح می‌شود.

 

وی گفت: خیران علاوه بر ساخت بنا، در زمینه خرید وسایل پزشکی مانند دستگاه رادیولوژی و سی تی اسکن هم کمک کرده‌اند و به تازگی یک دستگاه رادیوتراپی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال به همت فردی خیر در حال خرید است که امیدواریم تا سال آینده وارد استان شود.

 

کشمیری تاکید کرد: خیرانی که می‌خواهند به حوزه سلامت کمک کنند، موضوع را با مسئولان دانشگاه در میان بگذارند تا نیاز‌های استان تامین شود.

 

وی گفت: بیش از صد نفر عضو مجمع خیرین سلامت استان بوشهر هستند، افزون بر اینکه برخی خیران هم جداگانه به حوزه سلامت کمک می‌کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز گفت: ما نیاز به توسعه مراکز خدمات مردمی مانند همراه سرای بیمار داریم.

 

آیت الله صفایی بوشهری افزود: کسانی که بیمار در بیمارستان دارند، نباید در کنار بیمارستان در جایی نامناسب به سر ببرند و باید هر بیمارستان یک همراه سرا داشته باشد.

 

وی بیان کرد: ما در استان مراکز صنعتی و تجاری داریم که باید در این زمینه وارد شوند و مردم نیز در مسیر کار خیر بیشتر تلاش کنند. 

   

 خبرگزاری صدا وسیما مرکز بوشهر

نظر شما؟  
+ 0
مخالفم + 1
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه