دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 4629
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

مغازه‌داران تصفه آب: شرکت فاضلاب می‌خواهد ما را به خاک سیاه بنشاند

صاحبان مغازه های تصفیه آب بوشهر نسبت به درخواست 50 تا 100 میلیون تومانی شرکت آبفا شدیدا انتقاد کرده و می گویند: توان پرداخت این هزینه را نداشته و باید منتظر پلمب شوند.

آوای پارسیان :صاحبان مغازه های تصفیه آب بوشهر نسبت به درخواست 50 تا 100 میلیون تومانی شرکت آبفا شدیدا انتقاد کرده و می گویند: توان پرداخت این هزینه را نداشته و باید منتظر پلمب شوند.

 

به گفته آنها، شرکت آب و فاضلاب از مغازه‌های تصفیه آب بین 50 تا 100 میلیون تومان هزینه انشعاب فاضلاب درخواست کرده، درحالی که حداکثر دریافتی آنها بابت تحویل آب 2 هزارتومان برای بشکه های 20 لیتری است و درآمدشان با مبلغ درخواستی آبفا همخوانی ندارد.

 

یکی از مغازه داران با اشاره به اخطاریه شرکت آبفا درباره اینکه درصورت پرداخت نکردن حق انشعاب 50 میلیونی، باید منتظر پلمب مغازه باشد، می گوید: هر ماه مبلغ هنگفتی به عنوان فاضلاب روی قبض‌ هایمان درج می شود. حالا هم به تازگی درخواست مبلغ بزرگی شده که در توان بسیاری از مغازه‌ ها نیست و پلمب این واحدهای صنفی شروع گردیده است.

 

وی با بیان اینکه تصمیم اخیر شرکت آبفا، مغازه های تصفیه آب را به خاک سیاه می نشاند، ادامه داد: تحمیل این هزینه هیچ راهی جز تعطیلی پیش روی مغازه ها نمی‌ گذارد و خانواده هایی که از این فعالیت ارتزاق می کنند، دچار مشکل خواهند شد.

 

آبفا: حق انشعاب فاضلاب باید پرداخت شود

 

در همین خصوص، معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر می گوید: واحد‌های تصفیه آب موظفند هزینه انشعاب فاضلاب را بپردازند و این موضوع جدیدی نیست.

 

علی بردستانی ادامه داد: همه واحد‌هایی که از آب استفاده می‌کنند و شبکه فاضلاب در محل استقرار آن‌ها وجود دارد، باید به این شبکه متصل شوند و هزینه انشعاب را بپردازند. در این راستا، واحد صنفی به ازای هر مترمکعب فاضلاب که تولید می‌کند باید ۲۲۹ هزار و ۳۵۰ تومان حق انشعاب بپردازد.

 

او ادامه داد: در صورتی که این واحد‌ها هزینه انشعاب را ندهند از فعالیتشان جلوگیری می‌شود.

 

معاون شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر درباره اینکه اغلب مغازه داران توان پرداخت ابن مبالغ را ندارند، اظهار داشت: حق انشعاب فاضلاب یک بار پرداخت می‌شود و  با توجه به اینکه هزینه‌اش بالاست، شرکت آب و فاضلاب استان واحد‌های صنفی را به بانک معرفی می‌کند تا بتوانند از تسهیلات قرض الحسنه برای تامین هزینه انشعاب استفاده کنند.   

         

منبع: خلیج فارس

 

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه