پنج شنبه, 27 مرداد 1401 - Thursday, 18 August 2022
کد خبـر : 4632
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۵۸
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

تحصیل دوهزار دانشجو در 35 رشته پزشکی و پیراپزشکی بوشهر

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیش از دوهزار دانشجو در 35 رشته و مقاطع تحصیلی مختلف در دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی و بهداشت و تغذیه تحصیل می‌کنند.

به گزارش آوای پارسیان وبه نقل ازخبرگزاری فارس ازبوشهر، صمد اکبرزاده عصر دیروزدرجمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر دو هزار و 126 دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی و بهداشت و تغذیه به تحصیل می‌پردازند.

 

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مقاطع تحصیلی کاردانی با یک‌رشته، کارشناسی با ۱۶ رشته، کارشناسی ارشد با ۱۰ رشته، دکتری حرفه‌ای با دو رشته، دکتری تخصصی با چهار رشته و دکتری پژوهشی با دو رشته به تحصیل اشتغال دارند.

 

وی با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای شروع سال تحصیلی جدید، بیان کرد: بر اساس اعلام سازمان سنجش در مهرماه سال جاری پذیرای ۳۷۰ دانشجوی جدیدالورود هستیم.

 

اکبرزاده با تشریح برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تأمین نیروی انسانی موردنیاز استان خاطرنشان کرد: سهمیه پذیرش دانشجویان بومی استان بوشهر نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد بیشتر شده است.

 

وی گفت: با توجه به سهمیه اعلام‌شده از سوی سازمان سنجش رشته‌های پزشکی و پرستاری به ترتیب با تعداد ۶۴ و ۵۵ دانشجو بیشترین پذیرش را نسبت به سایر رشته‌های دانشگاه به خود اختصاص داده‌اند.

 

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: زمان نام‌نویسی از دانشجویان جدیدالورود بر اساس اعلام سازمان سنجش در هفته آخر شهریورماه صورت خواهد گرفت.

 

وی تصریح کرد: برنامه زمان‌بندی‌شده نام‌نویسی از دانشجویان جدید پس از اعلام سازمان سنجش از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به نشانی bpums.ac.ir اعلام می‌شود.

 

اکبرزاده عنوان کرد: تلاش همکارانم در مجموعه معاونت آموزشی دانشگاه در طول تعطیلات تابستان این بوده است که با فراهم نمودن امکانات و زیرساخت‌های آموزشی لازم زمینه تحصیل و آموزش باکیفیت را برای تمامی دانشجویان فراهم آورند.

 

انتهای پیام/

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه