جمعه, 06 خرداد 1401 - Friday, 27 May 2022
کد خبـر : 4633
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

دادستانی گناوه دستور توقیف عملیات اجرایی یک طرح را صادر کرد

دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: عملیات اجرایی یک طرح در روستای چاهک از توابع این شهرستان بدلیل اعتراض های مردم و گزارش های واصله در رعایت نکردن ضوابط قانونی متوقف شد.

آوای پارسیان :حجت الاسلام حسن فیروز اردکانی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: در این ارتباط چندین نفر از کارکنان مرتبط از ادارات مختلف احضار و دستور بررسی جامع و کامل به ضابطین خاص صادر شده است.

 

وی اظهارداشت: دادستانی در صورت احراز قصور از سوی شخص حقیقی یا حقوقی در اجرای این طرح ، بدون اغماض برخورد شدید کرده و نتیجه اقدام های صورت گرفته را به اطلاع مردم خواهد رساند.

 

دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: متوقف شدن این طرح در راستای جلسه های متعدد کمیسیون صیانت از اراضی این شهرستان که باحضور ادارات متولی و روسای آنان برگزار شد و ضمن تاکید بر دقت برحفظ و صیانت از اراضی و بیت المال  تذکر لازم داده شد.

 

وی افزود: اجرای  هرگونه طرح توسط هر شخص حقیقی و حقوقی باید مجوز و استعلام های لازم انجام شده باشد و ادارات مرتبط  بر روند وضعیت پیشرفت آن بصورت مستمر نظارت  کنند و چنانچه اقدامی صورت نگیرد،  فسخ قرارداد شود.

 

مردم روستای گردشگری چاهک گناوه و شمار زیادی از فعالان و دوستداران محیط زیست  در چند روز اخیر در اعتراض به  اجرای طرح تولید و تکثیر لارو میگو در این منطقه  با تجمع کردن خواستار متوقف شدن آن شدند.

 

آنان اظهارداشتند:  زمین واگذار شده برای اجرای این طرح در طبیعت بکر و منحصر بفرد این روستای ساحلی  که سالانه پذیرای گردشگران متعدد داخلی و خارجی است، قابل توجیه نیست.

 

آنان همچنین  اجرای چنین طرحی را  افزون بر خطرات محیط زیستی در توسعه صنعت گردشگری که مورد تاکید دولت و باعث شکوفایی اقتصادی منطقه می شود در تضاد دانستند و خواستار انتقال آن به نقطه دیگری از شهرستان از جمله در شهرک شیلاتی رودشور بخش ریگ شدند.

 

مردم روستای چاهک می گویند:  این نقطه  در فصل زمستان و بهار محل تفریح مردم این شهرستان و گردشگران دیگر نقاط کشور است و در تمام ایام  جزو مراتع و محل نگهداری احشام ، آبشخور و آبریز نخیلات و پناهگاه امنی جهت پرندگان بومی و دریایی مهاجر و محل عبور دام اهالی که تنها شغل آنان بوده ، بشمار می‌آید.   

 

خبرگزاری ایرنا بوشهر  

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه