دوشنبه, 10 مهر 1402 - Monday, 02 October 2023
کد خبـر : 4664
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۵۰
دسته: مشروح
پرینت
ایمیل

با کودکی که به «مدرسه » نمی رود چه کنیم؟

یک روانپزشک با بیان اینکه والدین می توانند در قالب داستان روند آماده شدن و مدرسه رفتن را به کودکان آموزش دهند، گفت: انسان برای عادت کردن به یک محیط جدید به دو الی شش هفته زمان نیاز دارد که این موضوع در افراد مختلف متفاوت است.

آوای پارسیان :مهشید رابطیان روانپزشک  درباره راهکارهایی برای رفع بدقلقی کردن کودکانی به مدرسه نمی روند یا قرار است برای اولین بار به مدرسه بروند توضیح داد: شروع کار جدید یا ورود به یک محیط جدید نه تنها برای بزرگسالان با دشواری همراه است، بلکه ممکن است برای کودکان نیز سختی هایی را در پی داشته باشد.

 

وی افزود: برای رفع این مشکل والدین باید سعی کنند چند روز قبل از آغاز سال تحصیلی یا پیش دبستانی به همراه کودک برای آشنایی با محیط به مدرسه بروند تا کودک هم با محیط آشنا شود و هم با افرادی که قرار است با آنها در ارتباط باشد.

 

رابطیان تصریح کرد: همچنین بهتر است چند روز قبل از شروع مدرسه کودک به صورت آزادانه در محیط به گردش بپردازد تا درواقع کلیتی از محیط مدرسه در ذهن کودک ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه والدین می توانند در قالب داستان روند آماده شدن و مدرسه رفتن را به کودکان آموزش دهند، گفت: همه انسان ها برای عادت کردن به یک محیط جدید به دو الی شش هفته زمان نیاز دارند که این موضوع در افراد مختلف متفاوت است.

 

این روانپزشک با بیان اینکه بدقلقی کردن و بهانه گیری کردن کودک برای رفتن به یک محیط جدید طبیعی است، گفت: والدین در صورت مشاهده این موضوع نباید با عصبانیت و پرخاشگری با کودک رفتار کنند، بلکه بهتر است با تهیه یک جدول از روزهای هفته کودک را تشویق کنیم تا وظایف خود را به درستی انجام دهد.   

 فرارو         

 

نظر شما؟  
+ 1
مخالفم + 0
Bookmark and Share
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نوشتن دیدگاه